Webinar na żywo: 17.09.24, 18.00 - 20.00

Masz chęć poznać metodę nauki czytania, która nie wyrabia w uczniach szkodliwego nawyku subwokalizowania? Chcesz pomóc swoim uczniom, którzy już go nabyli? Zapraszamy na webinar, na którym dowiesz się: jak najlepiej zacząć naukę czytania w twojej klasie, jakich błędów się wystrzegać, by skutecznie i szybko nauczyć dzieci sztuki efektywnego czytania! Sprawdź już teraz i zapisz się na webinar!

Koszt udziału w webinarze i rocznego dostępu do kursu: 72.00

“To Romek. Romek ma raki. A tam Mirek. Mirek ma tatarak. Raki mokre i tatarak mokry. Romek mokry i Mirek mokry. Romek ma katar i Mirek ma katar”* Uśmiechasz się do własnych wspomnień? My też 🙂

A teraz uwaga – postawimy śmiałą hipotezę, że wiemy, co słyszysz w swojej głowie czytając ten tekst. Swój własny głos! Mamy rację? Większość z nas to robi, a zjawisko to nazywa się subwokalizacją. Nabyliśmy ją w szkole. Podczas nauki czytania.  Ten zły nawyk spowalnia nas i sprawia, że jesteśmy w stanie czytać wyłącznie tak szybko, jak mówimy. A przecież nasze mózgi stać na dużo więcej! I tak, jak pozbycie się go będzie kosztowało dużo pracy osoby dorosłe, tak możemy zadbać by kolejne pokolenie weszło w życie z lepszym wyposażeniem.

Zapraszamy na webinar, na którym dowiesz się:

– jak najlepiej zacząć naukę czytania w Twojej klasie

– jakich błędów się wystrzegać, by skutecznie i szybko nauczyć dzieci sztuki efektywnego czytania

– jak sprawić, by uczniowie z przyjemnością czytali, a nawet prosili o ćwiczenia czytelnicze

– jak prowadzić naukę czytania, aby uczniowie czytali teksty nie tylko sprawnie, ale także z pełnym zrozumieniem

Swoje metody i pomoce pokaże i przekaże Ci nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, która od lat z sukcesem prowadzi  swoje klasy tak, by dzieciaki wychodziły z nich wyposażone w zdolność czytania i szybkiego i ze zrozumieniem. Zapisz się już teraz!

* Litery. Nauka czytania; Przyłubska Ewa Przyłubski Feliks, WSiP Reprint 2021

Organizacja szkolenia:

• Przegląd dostępnych metod nauki czytania
  • Metodyczne pułapki – jak wybierać narzędzia do nauki czytania?
  • Po pierwsze nie szkodzić- na co uważać przy wprowadzaniu uczniów w czytelniczy świat
  • Na czym polega nauka czytania bez wokalizowania? Opis sprawdzonej metody dającej świetne efekty
  • Od czego rozpocząć i jak prowadzić naukę czytania z klasą?
  • Różne poziomy czytelniczych umiejętności- w jaki sposób kontrolować postępy w umiejętnościach czytelniczych u uczniów?
  • Dzieci wokalizujące i subwokalizujące – jak to odkręcić? Praca metodą z dziećmi już czytającymi
  • Wsparcie z domu- w jaki sposób rozmawiać z rodzicami o umiejętnościach czytelniczych uczniów i możliwościach domowego treningu czytania?

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. Trenerka prowadząca szkolenie “Nauka czytania bez wokalizowania! Jak uczyć dzieci czytać w edukacji wczesnoszkolnej” dostarczy Wam:

Tutaj możesz zobaczyć przykładową listę materiałów z jednego z naszych kursów:

Webinar na żywo odbędzie się: 17.09, 18.00 - 20.00

TRENERKA Julia Szopa

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz informatyki, trenerka terapii ręki, autorka bloga Na Edukacyjnej Drodze. Promuje nowoczesną edukację opartą na relacjach, w swojej pracy inspiruje się neurodydaktyką oraz pedagogiką Janusza Korczaka. Tworzy własne narzędzia edukacyjne, konstruuje projekty edukacyjne oraz innowacje aktywizujące dzieci i dające im duże pole do działania. Jej głównym zawodowym wyzwaniem jest zarażenie dzieci pasją do poznawania świata i nauki oraz sprawienie, by uczniowie polubili szkołę.

Dlaczego warto nam zaufać? Przeczytaj opinie o kursach naszej Trenerki:

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkola: