Zaczytana klasa. Pomysły na lektury i projekty czytelnicze w klasach 1-3

Zabierz uczniów w czytelniczą podróż. Pokaż im, jak piękny i bogaty jest świat książek! Jeśli poszukujesz ciekawych sposobów omawiania lektur szkolnych w klasach I-III, szukasz pomysłów na innowację czytelniczą, chcesz poznać gotowe, sprawdzone sposoby, które możesz od razu wprowadzić w swojej klasie zapisz się najbliższe szkolenie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej!

Zabierz uczniów w czytelniczą podróż. Pokaż im, jak piękny i bogaty jest świat książek.

Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów jest jednym z głównych punktów podstawy programowej i ważnym zadaniem każdego nauczyciela wczesnoszkolnego. Pierwszy etap edukacyjny ma zachęcać młodych ludzi do sięgania po książki. Ale jak to robić?

Jeśli:

• chcesz, aby Twoi uczniowie z przyjemnością sięgali po książki,
  • poszukujesz ciekawych sposobów omawiania lektur szkolnych,
  • chcesz do zajęć czytelniczych wprowadzić powiew świeżości,
  • szukasz pomysłów na innowację czytelniczą,
  • chcesz poznać gotowe, sprawdzone sposoby, które możesz od zaraz wprowadzić w swojej klasie

To ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Prowadzi go nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, która wszystkie pomysły z powodzeniem stosuje w swojej klasie. Je dzieciaki już się zaczytały! Zaczytajcie się i Wy!

Organizacja szkolenia:

• Jak urządzić przestrzeń klasy zachęcającą uczniów do sięgania po książki?
  • Projekty czytelnicze w edukacji wczesnoszkolnej – zestaw inspiracji
  • Innowacje czytelnicze – jakie wybrać i jak je wprowadzić
  • Baza gotowych pomysłów na przeprowadzenie w szkole angażujących konkursów czytelniczych
  • Czym są lekturowe karty opowieści i jak je przygotować?
  • Aby na lekcji nie wiało nudą – nowatorskie sposoby omawiania lektur szkolnych sprawdzone w praktyce
  • Autorskie pomysły na wybrane lektury w edukacji wczesnoszkolnej – Jak angażująco omówić Detektywa Pozytywkę, Anaruka, chłopca z Grenlandii i inne lektury zalecane w klasach 1-3,
  • Jak zagrać w lektury – dwie autorskie gry wraz z pełnymi pomocami do ich przeprowadzenia

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. Trenerka prowadząca dostarczy Wam:

Dlaczego warto nam zaufać? Przeczytaj opinie o kursie:

Poziom satysfakcji osób uczestniczących w szkoleniu: na podstawie wypełnionych ankiet ewaluacyjnych

TRENERKA Julia Szopa

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz informatyki, trenerka terapii ręki, autorka bloga Na Edukacyjnej Drodze. Promuje nowoczesną edukację opartą na relacjach, w swojej pracy inspiruje się neurodydaktyką oraz pedagogiką Janusza Korczaka. Tworzy własne narzędzia edukacyjne, konstruuje projekty edukacyjne oraz innowacje aktywizujące dzieci i dające im duże pole do działania. Jej głównym zawodowym wyzwaniem jest zarażenie dzieci pasją do poznawania świata i nauki oraz sprawienie, by uczniowie polubili szkołę.

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary dla nauczycieli klas I-III: