Wyświetlanie 1–25 z 60 wyników

Szkoła z pomysłem (live Progresfery)- Szkolny klub gier

Nasi uczniowie należą do tzw. cyfrowego pokolenia. Paulina Korwek pokaże Wam jednak, że można ich zachęcić do analogowej rozrywki - zakładając Klub gier planszowych.

0.00 

Uczymy współpracy i myślenia! – Cooperative learning i krytyczne myślenie na lekcjach

Jeśli czujesz, że twoje lekcje stały się powtarzalne i brakuje w nich tej „iskry”, która zapali Twoich uczniów do działania i masz świadomość, że musisz coś zmienić, bo nie chcesz być tylko wykładowcą, który wtłacza uczniom do głowy definicje, odmiany …

65.00 

Jak współpracować, by nie zwariować? Patenty na skuteczną współpracę z rodzicami w przedszkolu

Masz ciekawe pomysły na działania w głowie, ale nie potrafisz się na nich skupić z powodu „problemowego” rodzica? Złośliwość, brak szacunku, konflikt oddziaływań to tylko niektóre z napotykanych problemów. Na naszym kursie poznasz  szereg narzędzi i technik komunikacyjnych, dzięki którym uzyskanie porozumienia będzie o niebo łatwiejsze.

65.00 

Szkoła między karami a środkami oddziaływania wychowawczego od 1.09.2022 r.

W prawie oświatowym widzimy ciągłe zmiany. Starsze przepisy zostają uchylone a nowe rozwiązania wdrożone. Takim przykładem jest przede wszystkim ustawa z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela oraz ustawa z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe. Pojawiła się także …

120.00 

Czytanie ze zrozumieniem: Od słów do znaczenia – nauka czytania (tym razem) ze zrozumieniem

Czytanie ze zrozumieniem decyduje nie tylko o sukcesie uczniów na egzaminach szkolnych ale czyni z nich również osoby refleksyjne, krytyczne i odważne wobec wyzwań rzeczywistości. Jak kształcić tę umiejętność na różnych przedmiotach? Dowiecie się na naszym kursie.

65.00 

Narzędziownik doradcy zawodowego – ćwiczenia na każdy moduł doradczy

Podczas kursu przedstawiamy ćwiczenia na każdy moduł doradczy - zarówno do ćwiczeń indywidualnych, jak i grupowych, możliwe do prowadzenia w wersji klasycznej, jak i – przy użyciu aplikacji. Nasze propozycje to tłumaczenia ćwiczeń z Niemiec, ćwiczenia autorskie doradczyń NODN Progresfera oraz modyfikacje ćwiczeń proponowanych przez ORE.

65.00 

Zagraj w matematykę! Gry i zabawy matematyczne dla klas 1-3

Zajęcia matematyczne w klasach 1-3 SP mają wyjątkowe znaczenie - wtedy bowiem dzieci "zdecydują", czy matematykę polubią czy też nie. Pokaż swoim uczniom, że matematyka to okazja do świetnej zabawy. Na kursie poznasz gry i zabawy matematyczne, które pomogą Ci zapalić dzieci do królowej nauk!

65.00 

PomysłoSfera II, czyli dzień z Progresferą

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 12 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 12 pomysłów na edukację!

69.00 

Nowelizacja statutu szkoły podstawowej w świetle zmian prawnych od 1 września 2022 roku

Ostatnie zmiany ustawy Prawo oświatowe skutkują koniecznością wdrożenia zmian szkolnych statutów. Jeżeli statut szkoły podstawowej nie był zmieniany od roku 2017 to tym bardziej należy przyjrzeć się naszemu dokumentowi wewnątrzszkolnemu co do jego merytorycznej zawartości.

150.00 

WYCHOWAWCA POTRZEBNY OD ZARAZ! – Gotowy plan zajęć wychowawczych na 1 semestr

Na naszym kursie otrzymasz gotowy plan zajęć wychowawczych wraz z celami. Otrzymasz też gotowe karty pracy oraz scenariusze zajęć, które pokażą nowe możliwości pracy z uczniami.

65.00 

SPE – sfera papierologii edukacyjnej, czyli sprawdzony przepis na IPET i WOPFU

Każdy nauczyciel, pedagog, dyrektor chce, aby uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, czuł się bezpiecznie w placówce. Ilość dokumentów, które należy sporządzić dla dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, często sprawia, że nie mamy siły i energii, aby poświęcić czas na przygotowanie ciekawych zajęć …

65.00 
Sale!

Razem czy osobno – 3 filary zintegrowanej klasy

Korzyści z integracji klasy są nie do przecenienia. Działania, które możemy podejmować, aby osiągnąć dobry efekt są bardzo różnorodne. Od zabaw czysto integracyjnych, poprzez integrację przy okazji nauczania aż do budowania wspólnej tożsamości i integrowania przy innych okazjach. Na naszym kursie pokazujemy konkretne metody pracy.

40.00 

Od wypalenia do zapalenia – wakacyjne patenty na wypalenie zawodowe

Zmęczenie, frustracja, permanentny brak czasu, nieustające życie w stresie, spotykanie się z roszczeniowymi rodzicami i dziećmi, wymaganiami dyrekcji – brzmi znajomo? Wypalenie zawodowe to częste doświadczenie nauczycielek i nauczycieli, można jednak mu przeciwdziałać. Po naszym kursie odzyskasz energię i kreatywność, czyli supermoce nauczycieli!

45.00 

Jak rozbudzić apetyt na czytanie? Konkretne rozwiązania na zachęcenie uczniów do książek

Jak sprawić, aby książki były częścią życia każdego ucznia? Jak zachęcić dzieci i młodzież do czytania? Jak wychować "pożeraczy książek"? I właściwie po co czytać? Jeśli szukasz rozwiązań i pomysłów na zachęcenie uczniów do książek - zapisz się na nasz kurs!

48.00 

3, 2, 1… Skoncentruj się! Proste pomysły na nietypowe zabawy i ćwiczenia wspomagające koncentrację uwagi

Poznaj sprawdzone pomysły na ćwiczenia wspomagające koncentrację: indywidualne, w parach i zespołowe, które wykorzystasz jako tzw. zabawy na rozgrzewkę, przerywniki zajęć lub elementy zajęć gimnastycznych. Dzięki nim wyjdziesz naprzeciw potrzebom dzieci i zapewnisz im lepsze warunki do rozwoju.

65.00 

Roszczeniowa postawa rodzica. Łatwe techniki na trudne sytuacje.

Kurs, na którym pokazujemy i ćwiczymy techniki przydatne w relacjach z rodzicami, którzy są bardziej wymagający - naciskają, żądają, manipulują, nie chcą ustąpić. Pokazujemy jak konkretnie reagować, aby ochronić i siebie i relację z rodzicem. Uczymy, jak zadbać o siebie jednocześnie dbając o relację.

65.00 

PomysłoSfera, czyli dzień z Progresferą I

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 11 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 11 pomysłów na edukację! Edycja pierwsza, nie ostatnia :)

69.00 

Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce… Budowanie motywacji i zaangażowania uczniów

Kurs e-learningowy, na którym dowiesz się jak wzbudzać i wzmacniać motywację uczniów. Budowanie poczucia własnej skuteczności, flow przy nauce, budowanie motywacji indywidualnej/grupowej.

65.00 
Sale!

Dyscyplina w klasie. Nauczanie zamiast przepychania – sposób na przyjazne granice (szkolenie 2-stopniowe)

2-stopniowy kurs e-learningowy. W części pierwszej przedstawimy techniki i sposoby takiej pracy z klasą, aby uczniowie nie mieli pomysłów na przeszkadzanie. W drugiej zaś, konkretne strategie reagowania, kiedy jednak będą to robić - zarówno w formie zabaw, jak i wyciągania konsekwencji, których katalog prezentujemy na szkoleniu.

79.00 

Kod po kroku…Krok po kodzie! Zabawy i gry z elementami kodowania do wykorzystania w edukacji przedszkolnej

W podstawie programowej dla przedszkola kodowanie odgrywa bardzo ważną rolę i nie ma wyjścia - jego elementy muszą się znaleźć na zajęciach. Dobrze wiemy też, że dzięki wprowadzeniu elementów kodowania zajęcia stają się ciekawsze, dzieci są bardziej zaangażowane, przekazywana wiedza jest utrwalana i monitorowana w innowacyjny sposób. Jak uczyć kodować (i to bez użycia sprzętów)? Pokażemy na naszym kursie!

65.00 
Sale!

„Zakodowane piosenki” – jako innowacyjna metoda edukacji muzycznej w przedszkolu

Kodowanie na zajęciach muzycznych w przedszkolu!? A jednak! Muzyka angażuje nie tylko słuch, ale również inne modalności zmysłowe, jak wzrok czy dotyk. Zapraszamy na kurs, na którym dowiesz się, jak prosta może być innowacyjna metoda edukacji muzycznej. Dodatkowo dowiesz się, jak ją krok po kroku wprowadzić. Dowiedz się, czym są „zakodowane piosenki”!

45.00 

Trafione wybory. Doradztwo zawodowe dla uczniów ze SPE

Opis kursu – Trafione wybory. Doradztwo zawodowe dla uczniów ze SPE: Zmieniające się warunki na rynku pracy, rozwój technologii, szybki wzrost nowych zawodów, staje się wyzwaniem dla młodych ludzi, którzy mają już w szkole podstawowej zaplanować swoją drogę zawodową. Jest …

59.00 

Polski inaczej – ćwiczenia i zadania, które porywają do działania

Kurs "polski inaczej" udowodni Tobie, że lekcje języka polskiego mogą być prawdziwym dziełem sztuki, a zarazem, niezwykłą wyprawą po własnej wrażliwości i zmysłowości. Co więcej nauczy Ciebie, w jaki sposób organizować zajęcia w oparciu o kreatywność i nieszablonowość działań.

65.00 

Nie mów nikomu, co się dzieje w domu! Pomoc uczniom z rodzin dysfunkcyjnych.

Kurs e-learningowy stanowiący kompendium wiedzy dla nauczycieli oferujących pomoc uczniom z rodzin dysfunkcyjnych. Formy pomocy i obowiązki prawne szkoły. Zapisz się na kurs!

65.00 

Agresja i przemoc w szkole: profilaktyka i reagowanie

Potrzeba bezpieczeństwa stoi na piedestale potrzeb nie tylko u osób dorosłych, ale i dzieci. Szkoła z reguły wydaje się być miejscem niezagrażającym, a jednak przemoc w szkole jest zjawiskiem stale rosnącym. Ten problem nie może być bagatelizowany! A wręcz przeciwnie, powinno edukować się uczniów w zakresie wyrażania swoich emocji, tak aby nie szkodzili przy tym innym. Jak to zrobić? Na to i podobne pytania odpowiemy na naszym kursie. Zapraszamy!

65.00 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Będziemy Cię informować o naszych nowych webinarach i innych okazjach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem