Kurs e-learningowy pełen pomysłów na zabawy budujące pewność siebie oraz na aktywizację społeczną nieśmiałych przedszkolaków. Praca z dzieckiem nieśmiałym nigdy nie była tak łatwa i przyjemna! Przekonaj się!

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Jako nauczyciel myślami jesteś teraz przy wrześniowym procesie adaptacji, niezależnie od tego czy rozpoczynasz pracę z trzylatkami czy też ze starszakami po Waszej wakacyjnej rozłące. Wrzesień będzie czasem poznawania się nawzajem, ale też wyłaniania z tłumu dzieci z różnymi problemami.

Obok przedszkolaków, którzy będą otwarci na nauczyciela i rówieśników, a nawiązanie kontaktów społecznych przyjdzie im z łatwością, spotkamy też takich, którym relacje te sprawią ogromną trudność. Będą to dzieci wycofane, bierne, nieśmiałe – przysłowiowe „szare myszki”. Mogłoby się wydawać – aniołki! Ale czy na pewno?

Bo choć dzieci nieśmiałe nie sprawiają dużych trudności wychowawczych, wymagają szczególnej czujności otoczenia. Nieśmiałość pociąga bowiem za sobą szereg następstw. Przyczynia się do problemów w sferze emocjonalnej, społecznej i poznawczej, ale nie bez znaczenia są też towarzyszące jej objawy fizjologiczne. Dlatego też nauczyciel powinien być uważnym obserwatorem i jednocześnie inicjatorem działań, które zbudują pewność siebie, podniosą samoocenę i przygotują do życia w społeczeństwie. Jak to zrobić? Na co zwrócić szczególną uwagę przy planowaniu pracy z „szarą myszką”, jak i całą grupą?

Wszyscy zainteresowani tematem otrzymają konkretne wskazówki i
propozycje, które będą inspiracją do codziennych rozwiązań. Nie zabraknie
sprawdzonych sposobów działań.

• Czym jest nieśmiałość?
  • Czynniki wywołujące nieśmiałość (uwarunkowania osobowościowe, biologiczne, środowiskowe).
  • Rodzaje nieśmiałości,
  • Wybrane aspekty rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym.
  • Skutki nieśmiałości,
  • Jak pomóc dziecku nieśmiałemu w przedszkolu:
    – działania nauczyciela (zasady postępowania wychowawczego, aktywizacja społeczna, rozwijanie kompetencji społecznoemocjonalnych i umiejętności interpersonalnych, przykłady zabaw budujących pewność siebie i relaksacyjnych),
    – współpraca z rodzicami (praca metodą tutoringu rozwojowowychowawczego, jakich rad udzielać rodzicom?).

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. W kursie “Przedszkolne szare myszki – praca z dzieckiem nieśmiałym wyzwaniem dla nauczyciela”  pobierzesz:

TRENERKA Marlena Marszałek

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, trener-szkoleniowiec, trener rozwoju kreatywności, trener kompetencji miękkich, tutor przedszkolny, oligofrenopedagog i terapeuta pedagogiczny. Entuzjastka psychologii pozytywnej i wzmocnień pozytywnych w procesie wychowawczym. W codziennej pracy z dziećmi stosuje innowacyjne rozwiązania stymulujące rozwój całego organizmu, w szczególności elementy jogi, fitnessu, aerobiku i zumby. Stale poszerza wiedzę z zakresu wpływu aktywności ruchowej na funkcjonowanie mózgu. Pasjonatka rozwoju, kreatywności i twórczego myślenia

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary dla edukacji wczesnoszkolnej i przedszkola: