Marlena Marszałek

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, a także trenerem szkoleniowcem, który z pasją odkrywa potencjał każdego małego człowieka. Podobnie jak Ken Robinson, wierzę w potencjał każdego dziecka i staram się działać tak, aby go rozwijać i uwalniać potencjał. Poza pracą pedagogiczną moje życie wypełniają pasje, uwielbiam aerobik, zumbę, trening siłowy i poranne (marszo)biegi brzegiem morza. Jazda na rolkach daje mi poczucie wolności, na rowerze – udany początek dnia, a na sam dźwięk Harley’a Davidsona w moich żyłach przyspiesza adrenalinowy puls. Wierzę w moc pozytywnego myślenia i motywacyjnych słów, które mogą odmienić nasze podejście do wyzwań i celów. Czekam na Ciebie z otwartymi ramionami i zawsze gotowa na kolejne ekscytujące przygody w świecie edukacji!

Specjalizacja trenerska:

 • Jestem specjalistą w dziedzinie kreatywnego myślenia. Najbardziej lubię prowadzić szkolenia na temat nowoczesnej edukacji i innowacyjnych rozwiązań.
 • Ogromną satysfakcję dają mi też szkolenia z zakresu współpracy z rodzicami. Poprzez wykorzystanie konkretnych narzędzi pomagam nauczycielom nawiązać lepsze relacje z rodzicami, zrozumieć ich perspektywę i współpracować w celu stworzenia pozytywnego i wspierającego środowiska.

Urodzeni ze smartfonem w dłoni, generacja online, cyfrowi tubylcy… To nimi wypełniona jest współczesna rzeczywistość przedszkolna. Nauczycielską codziennością stała się praca z tzw. pokoleniem Alfa, dla którego obecność nowych technologii w życiu jest czymś zupełnie naturalnym. Dzieci wiedzą, jak włączyć sprzęt, ale czy równie dobrze radzą sobie z włączaniem myślenia, kiedy wymaga tego sytuacja? Jako nauczyciele doskonale wiemy, że nie. Mierzymy się z nie lada wyzwaniem, bowiem jak pośród wyuczonej bezradności, trudności z koncentracją uwagi, deficytu empatii, zależności od technologii moblilnych, znaleźć złoty środek i mądrze wyedukować młodego człowieka? Czy jesteśmy w stanie dopasować się do Alf i podążać za nimi? Zadbajcie o to, by dostarczyć swoim podopiecznym tego, czego najbardziej potrzebują. Przygotujcie się na nowe wyzwania i poznajcie triki na Alfiki! Pracujcie mądrze, świadomie i efektywnie!

 • Charakterystyka pokolenia Alfa
 • Online – ok, offline – nie ok? Jak funkcjonuje pokolenie Alfa
 • Współpraca na linii nauczyciel – rodzic. O czym pamiętać i jak ją planować, aby wspólnie wspierać dzieci w rozwoju
 • Edukacyjne drogowskazy czyli jak pracować z pokoleniem Alfa w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej:
  – zastosowanie TIK w edukacji,
  STEAM w pracy nauczyciela,
  – elementy myślenia krytycznego,
  – strategia Walta Disney’a,
  – elementy grywalizacji,
  – wolontariat ratunkiem dla empatii, komunikacji i poczucia wpływu od najmłodszych lat
 • Forma szkolenia: online (2 godziny zegarowe) lub stacjonarnie (2-3 godziny zegarowe)
 • Warsztatowa forma zajęć, dzięki temu szkolenie ma praktyczny charakter
 • Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzyma papierowe zaświadczenie zgodne z wymaganiami MEiN (mamy akredytację KO)
 • Po szkoleniu przekazujemy obszerne materiały w PDF, zawierające obszerny opis treści ze szkolenia oraz ich rozszerzenie
 • Cena szkolenia: forma stacjonarna (klik), forma online (klik)

Aby zamówić szkolenie wypełnij formularz: KLIK. Skontaktujemy się w celu doprecyzowania szczegółów w przeciągu maksymalnie 3 dni. 

Ruch jest nieoceniony w rozwoju, Przechodząc OD STÓP DO GŁÓW, dzieci uczą się kontrolować ciało, rozwijają siłę, wytrzymałość, gibkość oraz koordynację ruchową. A to nie wszystko!  Regularne zajęcia sportowe wpływają pozytywnie na funkcje poznawcze, koncentrację, pamięć oraz zdolności logicznego myślenia. Zajęcia ruchowe, które są skonstruowane w sposób angażujący, przynoszą też ogromne korzyści społeczne – dzieci uczą się współpracy, szacunku, komunikacji oraz zwiększają swoją pewność siebie. Wyobraźcie sobie, jaki pozytywny wpływ może mieć na atmosferę w klasie wspólne bieganie, skakanie czy tworzenie choreografii. Podczas szkolenia zaprezentujemy Wam Wam praktyczne narzędzia, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał ruchu w różnych sferach rozwoju uczniów. Na szkoleniu poznacie różne formy aktywności fizycznej, które można wprowadzić zarówno w przedszkolu, jak i w klasach I-III.

 • Rola ruchu w rozwoju przedszkolaków i uczniów klas I-III.
 • Wpływ aktywności fizycznej na rozwój umysłowy i społeczny dzieci.
 • Praktyczne narzędzia do planowania angażujących zajęć ruchowych.
 • Worek pełen pomysłów – różne formy aktywności fizycznej do wprowadzenia w przedszkolu i
  klasach I-III (ćwiczenia indywidualne, w parach i grupach).
 • Forma szkolenia: online -2 godziny zegarowe
 • Warsztatowa forma zajęć, dzięki temu szkolenie ma praktyczny charakter
 • Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzyma papierowe zaświadczenie zgodne z wymaganiami MEiN (mamy akredytację KO)
 • Po szkoleniu przekazujemy obszerne materiały w PDF, zawierające obszerny opis treści ze szkolenia oraz ich rozszerzenie
 • Cena szkolenia: sprawdź cennik (klik)

Aby zamówić szkolenie wypełnij formularz: KLIK. Skontaktujemy się w celu doprecyzowania szczegółów w przeciągu maksymalnie 3 dni. 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#NauczycielomJutra #DlaSzkołyzPomysłem