Witaj w gronie Nauczycieli Jutra!

Polecamy szczególnie

Tematyka kursów

Rodzaj kursów

Forma pracy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 73

Ciemne strony życia Trenera: jak to jest szkolić innych nauczycieli? Bezpłatny kurs.

Interesuje Cię trenerski fach i chcesz go poznać od środka? Chodzi Ci po głowie pomysł, żeby zacząć uczyć dorosłych? Pracując od lat z uczniami niewątpliwie masz szereg kompetencji do pracy trenerskiej. Posiadasz coś bardzo cennego – doświadczenie i metody, którymi aż żal się nie podzielić. Na pewno jednak doskonale zdajesz sobie sprawę, że uczenie nauczycieli bywa “wymagające”. Zapisz się na kurs i poznaj CIEMNE STRONY życia trenera oraz JASNE ROZWIĄZANIA i pomysły na nie.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 0.00 

Zmiany w awansie zawodowym nauczycieli. Awans „po staremu” i „po nowemu” – wyjaśniamy niejasne przepisy

Od 1 września 2024 r. wchodzą zmiany w awansie zawodowym nauczycieli. A wraz z nimi, aż do sierpnia 2027 roku, będą stosowane przepisy przejściowe i aż 4 formalne ścieżki awansu zawodowego - awans „po staremu” (2) i „po nowemu” (2). Najważniejsze kroki w awansie zawodowym podejmowane będą w okresie maj – wrzesień, a więc warto pochylić się nad nowymi przepisami zadbać o to, aby wybrać właściwą ścieżkę awansu.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 79.00 

Miej wzorowe z oceniania, czyli jak zrobić naprawdę sensowny wewnątrzszkolny system oceniania zachowania

Wewnątrzszkolny system oceniania zachowania w Twojej szkole jest niedopasowany do realiów pracy z uczniami i dobrze byłoby go zmienić? Sprawdź gotowe rozwiązania od Dyrektorki szkoły, która już dokonała zmiany systemu i opowie Ci, jak znacznie ułatwić ocenianie z zachowania. Szkolenie adresowane jest do nauczycielek, nauczycieli, dyrektorek i dyrektorów, specjalistów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy widzą potrzebę zmian i których „gniotą” skostniałe systemy oceniania zachowania uczniów.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 72.00 

Przystępna terapia pedagogiczna. Metoda 18 struktur wyrazowych na trudności w czytaniu i pisaniu

Twój uczeń bardzo wolno głoskuje, zmienia, opuszcza czy dodaje litery? Zniekształca całe wyrazy i zdania? Ma duże trudności w czytaniu i pisaniu? Chcesz mu pomóc? Metoda 18 struktur wyrazowych to prosta i niebywale skuteczna metoda pracy. Musi być jednak używana całościowo, zgodnie z założeniami autorek. Zapraszamy Cię na szkolenie, na którym terapeutka pedagogiczna używająca tej metody omówi zasady jej realizowania, otrzymasz też kompletny zeszyt ćwiczeń dla uczniów, przygotowany przez zespół Progresfery w oparciu o pracę z metodą.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 77.00 

Od sporu do dialogu. Mediacje szkolne – zestaw technik dla każdego nauczyciela (szkolenie 2-stopniowe)

Szkolenie 2-stopniowe rozpoczniemy od filmu wprowadzającego do tematyki mediacji w szkole (sprawdzisz, czym naprawdę są mediacje). Następnie w I części szkolenia poznasz techniki mediacyjne dla każdego, które są z powodzeniem stosowane zarówno w pracy z dzieciakami, jak i młodzieżą, czy dorosłymi. Na II części (spotkanie nr 2) zrobisz kolejny krok do przodu: poznasz narzędzia i strategie działania, które pozwolą Ci rozwinąć u Twoich uczniów umiejętność samodzielnego rozwiązywania konfliktów!

Koszt rocznego dostępu do kursu II-stopniowego: 137.00 

Nie lada GRAtka! Gry na języku polskim – trudne treści w lekkiej formie

Gry są wszechobecne w życiu młodych ludzi, dlaczego więc nie wykorzystać gier na lekcjach języka polskiego? Jeśli myślisz, że gry nie są dla Ciebie, to na szkoleniu udowodnimy Ci, jak bardzo się mylisz i jak szybko można przygotować samodzielnie gry dla swoich uczniów lub skorzystać z wielu gier, które oferuje Internet. Zapisując się na szkolenie otrzymasz 4 gotowe gry do wykorzystania od razu na lekcji języka polskiego. Na szkolenie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli ze szkół podstawowych (od 4 klasy), jak

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

10-minutowa rewolucja – od rozgrzewki po kontrolę bilecików. Szybkie pomysły na lekcje matematyki

Pragniesz zmian na swoich lekcjach matematyki bez wielkich rewolucji? Poznaj pomysły na lekcje matematyki, które pobudzą ciekawość i zaangażowanie uczniów. Na szkoleniu otrzymasz gotowe szablony i bazę gotowych pomysłów na rozpoczęcie i zakończenie Twoich lekcji. Dowiesz się, jak wykorzystać te narzędzia do zwiększenia zaangażowania na lekcji i zrozumienia matematycznych pojęć. Pomóż Twoim uczniom uczyć się efektywniej na lekcji matematyki!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

PomysłoSfera IV – Nowalijki edukacyjne – Konferencja online dla Nauczycieli Jutra

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 12 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 12 pomysłów na edukację! To już IV edycja tego wydarzenia :)   Wystąpienia w tej edycji: zabawy dla szarych komórek, technika zmniejszania napięcia, świadome i skutecznie mówienie, fantastyczna lekcja z LARPem, prezentacja w 1 minutę, tworzenie na matematyce, borsuki w klasie - wyzwania i strategie, skuteczne pomysły na powtórki materiału, otwarcie o zdrowiu psychicznym, pokolenie dzieci płatków śniegu, strefy

Koszt rocznego dostępu do nagrań: 79.00 

Mamo, jeszcze chwilkę… Pomysły na świetlicę szkolną, w której chce się być.

Przepełnione świetlice, dzieci w wieku od 6 do 15 lat, różne oczekiwania i potrzeby. Jak się w tym odnaleźć? Jak zapewnić dzieciom możliwość relaksu pozbycia się frustracji, których doznały uczestnicząc w zajęciach szkolnych? Jakie zaproponować zajęcia, by rozpalić światło w oczach świetlików? Odpowiedź na powyższe pytania już istnieją i warto się z nimi zapoznać, by praca w świetlicy nie kojarzyła się wyłącznie z hałasem i stresem, a praca nauczycieli wychowawców była doceniana.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

Zaczytana klasa. Pomysły na lektury i projekty czytelnicze w klasach 1-3

Zabierz uczniów w czytelniczą podróż. Pokaż im, jak piękny i bogaty jest świat książek! Jeśli poszukujesz ciekawych sposobów omawiania lektur szkolnych w klasach I-III, szukasz pomysłów na innowację czytelniczą, chcesz poznać gotowe, sprawdzone sposoby, które możesz od razu wprowadzić w swojej klasie zapisz się najbliższe szkolenie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

30% sukcesu! Matura z języka polskiego – sposoby na opornych

Uczysz języka polskiego w szkole średniej. Twoi uczniowie chcą zdawać maturę, choć trudno nazwać ich pasjonatami literatury. Co można jeszcze zrobić dla tegorocznych maturzystów i jakie zmiany wprowadzić w całym cyklu przygotowania uczniów do matury? Zapisz się na szkolenie, a wzbogacisz swój warsztat nauczyciela o konkretne materiały ćwiczeniowe, które będziesz mógł/ mogła wykorzystać na zajęciach z uczniami.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

Sztuczna inteligencja na lekcji – Jak nauczyć uczniów mądrego korzystania z AI?

Najnowsza technologia potrafi rozleniwiać. Dawać iluzję, że dostaniemy szybkie, łatwe, gotowe i dobre odpowiedzi. Zapraszać do robienia bezmyślnego kopiuj-wklej.  Jak pokazać uczniom, że to ułatwienie nie zwalnia ich z samodzielnego myślenia? Na szczęście da się to z sukcesem zrobić wprowadzając narzędzia AI na różne przedmioty szkolne. Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych na kurs, na którym otrzymacie bazę metod, które z powodzeniem dostosujecie do swojego przedmiotu.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

OD STÓP DO GŁÓW. Przepis na angażujące zajęcia ruchowe w przedszkolu i klasach I-III

Koszt udziału rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 48.00 zł.
Sale!

OD STÓP DO GŁÓW. Przepis na angażujące zajęcia ruchowe w przedszkolu i klasach I-III

Jeśli pracujesz z przedszkolakami i młodszymi uczniami doskonale wiesz, jak bardzo dzieci w tym wieku potrzebują ruchu, szczególnie w formie przerywników zajęć. Przez różnorodne zabawy i ćwiczenia, zobaczysz jak angażować swoich podopiecznych i rozwijać ich umiejętności motoryczne w trosce o harmonijny rozwój. Zapisz się, a zobaczysz, jak ogromny wpływ mogą mieć zajęcia ruchowe w przedszkolu i klasach I-III!

Koszt udziału rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 48.00 zł.

Milczenie jest wrogiem dzieciństwa – jak przygotować zgodne z prawem Standardy Ochrony Małoletnich?

Placówki oświatowe stoją obecnie przed wielkim wyzwaniem. Zgodnie z nowelizacją Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy, placówki zobowiązane są opracować i wdrożyć Standardy Ochrony Małoletnich od dnia 15.02.2024r. Jak powinny one wyglądać, aby były one zarówno zgodne z nowymi przepisami jak i jasne, przejrzyste i użyteczne? Nie chodzi przecież o wytwarzanie kolejnych dokumentów, ale o wypracowanie takich procedur, aby realnie chronić naszych podopiecznych.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 79.00 

Nie mów nikomu, co się dzieje w domu! Pomoc uczniom z rodzin dysfunkcyjnych.

Agresywne zachowania dziecka, wycofanie, spóźnienia, przesiadywanie w szkole bardzo długo, kiepskie oceny pomomo potencjału. To tylko niektóre sypmtomy, które mogą świadczyć, że dziecko może być ofiarą przemocy domowej. Jak je poprawnie rozpoznać? Jakie są rodzaje przemocy domowej  i co się wtedy dzieje z naszymi uczniami?  Jak sobie radzić w tak trudnych dla nas sytuacjach? Jakie są obowiązki szkoły w takiej sytuacji?  Na te pytania odpowiemy w kursie.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Jak oceniać bez oceniania – czyli co zamiast stopni?

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 52.00 zł.
Sale!

Jak oceniać bez oceniania – czyli co zamiast stopni?

Szukasz sposobów, by skutecznie motywować, dawać uczniowi informacje o jego wiedzy i umiejętnościach, doceniać go i czynić to wszystko w zgodzie z prawem oświatowym? Zapisz się na szkolenie! Spotkanie będzie w dużej mierze refleksją nad ocenianiem, nad jego zasadnością, celowością i funkcjonalnością. Poznasz też bazę pomysłów – jak oceniać bez wystawiania ocen.

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 52.00 zł.

Szkolna diagnoza pedagogiczna – z marszu. 5 narzędzi diagnostycznych dla każdego nauczyciela

Wstępna diagnoza pedagogiczna jest wymagana od szkoły w zakresie umiejętności uczniów, u których występują trudności w nauce, dlatego właśnie przygotowałyśmy kurs, podczas którego poznamy zestaw narzędzi diagnozujących, które każdy może wykorzystać u uczniów w każdym wieku, od edukacji wczesnoszkolnej po uczniów starszych.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

Akcja – operacja! Recepta na “medyczny” projekt w edukacji wczesnoszkolnej

"AKCJA – OPERACJA!” to propozycja na realizację kilkudniowego projektu w edukacji wczesnoszkolnej, który wprowadzi uczniów w tajniki zawodów medycznych. Na szkoleniu otrzymasz gotowe materiały i pomoce dydaktyczne do wydruku, listę przyborów, które warto pozyskać współpracując z rodzicami, inspirujące fotografie i solidną dawkę motywacji do działania!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 53.00 

Opowiem Ci o… metodzie (na)uczenia. Jak stosować storytelling w edukacji?

Pamiętasz te niesamowite lekcje, kiedy Twoja nauczycielka/ nauczyciel opowiadali o swoim przedmiocie, a klasa słuchała jakby była to najpiękniejsza baśń? Takie lekcje zostawały na długo w pamięci, a wiedza sama wchodziła do głowy. Storytelling nie jest wbrew pozorom sztuką dla wybranych. Można się jej nauczyć. Na naszym szkoleniu poznasz techniki i metody, dzięki którym nie tylko sam/a wejdziesz na nowy poziom w nauczaniu, ale i pokażesz uczniom jak oni mogą korzystać z tej metody!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

Przyrodnicze iGRAszki – Grywalizacja na lekcje biologii, geografii, przyrody, chemii i fizyki

Przedmioty przyrodnicze mają w sobie uniwersalizm, pozwalający na wypełnianie gotowych szablonów gier i zabaw dowolnymi treściami. Rozwiązania zaproponowane na kursie wypełnisz treściami ze swojego przedmiotu - przyrody, biologii, geografii, chemii, czy nawet fizyki. Zyskasz narzędzia udowadniające uczniom, że Przyroda jest fascynująca niezależnie od tego pod jakim kątem ją obserwujesz!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

“Zawodoznawstwo w świecie zmian” – Jak uczyć o współczesnym rynku pracy?

Zapisz się na kurs "Zawodoznawstwo w świecie zmian" i dowiedz się jak uczyć o współczesnym rynku pracy! Pora odejść od przedstawiania rynku pracy na modłę podziału zawodów rodem z lat 60-tych XX wieku. Przygotuj swoich uczniów do podjęcia świadomych decyzji na podstawie nowoczesnych zajęć z zakresu zawodoznawstwa!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 72.00 

SZKOŁA OD ŚWIĘTA Jak odczarować szkolne uroczystości?

Kolejny raz zostałaś wyznaczona do zorganizowania uroczystości szkolnej? Jesteś już zmęczona szukaniem sensownych scenariuszy po internecie oraz zapraszaniem do współpracy uczniów czy innych nauczycieli? Czujesz się z tym zupełnie sama, a jednocześnie przecież zależy Ci, aby efekt był super? Weź udział w kursie i dowiedz się, jak efektywnie i efektownie poradzić sobie z organizacją uroczystości. Otrzymasz aż 8 gotowych, autorskich scenariuszy.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Gry i grywalizacja w edukacji – bezpłatne nagrania z konferencji Let’s Play!

Interesują Cię gry i grywalizacja w edukacji i chcesz pogłębić swoją wiedzę? A może właśnie nie wiesz wiele na ten temat i chcesz to zmienić? W kursie znajdziesz 15 bezpłatnych nagrań z konferencji Let's Play! Game based learning (Nie)zwykła edukacja, dzięki którym zgłębisz tę innowacyjną metodę i przekonasz się, czy jest ona dla Ciebie!

Dostęp bezpłatny, wystarczy się zapisać 0.00 

Sztuczna Inteligencja na rzecz edukacji Korepetycje z AI dla każdego nauczyciela

Po co ludzie tworzą narzędzia oparte o Sztuczną inteligencję? Aby ułatwić pracę i życie – sobie i innym. To dość oczywiste. Nie ma żadnego powodu, aby z tych ułatwień nie korzystać i w pracy nauczycielki/nauczyciela. Zapisz się na kurs i poznaj narzędzia, dzięki którym Twoja praca nauczyciela będzie łatwiejsza, szybsza i bardziej efektywna.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Game On: Wkręć się w Matmę! Szablony grywalizacji na lekcje matematyki

"Game On: Wkręć się w Matmę!" to niepowtarzalne szkolenie, które zmieni zwykłe zadania w ekscytujące wyzwania. Na szkoleniu otrzymasz gotowe szablony grywalizacji na lekcje matematyki, które możesz łatwo dostosować do dowolnego tematu i wypełnić własnymi zadaniami.  Odkryj, jak wprowadzić element zaskoczenia i emocji na swoje lekcje!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

SPE-cjaliści od zadań SPE-cjalnych // ścieżka edukacyjna

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.
Sale!

SPE-cjaliści od zadań SPE-cjalnych // ścieżka edukacyjna

Out z stock Ścieżka doskonalenia dla nauczycieli pracujących z uczniami z SPE w klasach ZAKRES TEMATYCZNY Integracja klasy i reagowanie na wykluczenie Plan zajęć dla wychowawców i pomysły na lekcje Współpraca z rodzicami Relacyjne podejście do uczniów Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: 390.00 zł 295.00 zł Zapisz się na ścieżkę doskonalenia Opis ścieżki Kursy w ścieżce […]

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.

Motywująca dydaktyka, czyli świadome prowadzenie efektywnych lekcji // ścieżka edukacyjna

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.
Sale!

Motywująca dydaktyka, czyli świadome prowadzenie efektywnych lekcji // ścieżka edukacyjna

Okazyjna cena Ścieżka doskonalenia dla nauczycieli przedmiotów ogólnych ZAKRES TEMATYCZNY Budowanie motywacji i utrzymywanie dyscypliny Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne na różne lekcje Dostosowanie do nowych pokoleń Kształcenie kompetencji przyszłości Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: 390.00 zł 295.00 zł Zapisz się na ścieżkę doskonalenia Opis ścieżki Kursy w ścieżce Co dostaniesz – korzyści Opis ścieżki Lekcje przedmiotowe to […]

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.

Wychowawca jutra // ścieżka edukacyjna

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.
Sale!

Wychowawca jutra // ścieżka edukacyjna

Out z stock Ścieżka doskonalenia dla każdego wychowawcy ZAKRES TEMATYCZNY Integracja klasy i reagowanie na wykluczenie Plan zajęć dla wychowawców i pomysły na lekcje Współpraca z rodzicami Relacyjne podejście do uczniów Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: 390.00 zł 295.00 zł Zapisz się na ścieżkę doskonalenia Opis ścieżki Kursy w ścieżce Co dostaniesz – korzyści Opis ścieżki […]

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.

Słowa zmieniają świat! Język polski jako kompetencja przyszłości // ścieżka edukacyjna

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.
Sale!

Słowa zmieniają świat! Język polski jako kompetencja przyszłości // ścieżka edukacyjna

Sale! Ścieżka doskonalenia dla nauczycieli języka polskiego ZAKRES TEMATYCZNY Przygtowanie do egzaminów Pomysły na lekcje języka polskiego Ćwiczenia kształcące kompetencje przyszłości Rozwijanie krytycznego myślenia Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: 390.00 zł 295.00 zł Zapisz się na ścieżkę doskonalenia Opis ścieżki Kursy w ścieżce Co dostaniesz – korzyści W dobie technologii umiejętności komunikacyjne przestają mieć znaczenie? Nic […]

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.

Szkoła z pomysłem (live Progresfery) – bezpłatne webinary dla Nauczycieli Jutra

Od września 2022 prowadzimy w Progresferze cykl spotkań na żywo: Szkoła z pomysłem. Do rozmowy zapraszamy “zwykłe” osoby, które robią “niezwykłe” rzeczy w polskich szkołach. W kursie znajdziesz nagrania ze spotkań - bezpłatne webinary dla Nauczycieli Jutra. Co więcej - spotkania odbywają się co miesiąc, a więc wystarczy, że zapiszesz się raz aby korzystać ze stale wzbogacanej bazy.

Dostęp bezpłatny, wystarczy się zapisać 0.00 

TRIKI NA ALFIKI. Praca z pokoleniem Alfa w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej

Dzieci wiedzą, jak włączyć sprzęt, ale czy równie dobrze radzą sobie z włączaniem myślenia, kiedy wymaga tego sytuacja? Jako nauczyciele doskonale wiemy, że nie. Jak pośród wyuczonej bezradności, trudności z koncentracją, deficytu empatii, zależności od technologii, znaleźć złoty środek i mądrze wyedukować młodego człowieka? Jak dopasować się do Alf i podążać za nimi? Przygotuj się na nowe wyzwania i poznaj triki na Alfiki!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Hokus-focus! Skuteczne zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 52.00 zł.
Sale!

Hokus-focus! Skuteczne zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze

Jak skutecznie poprowadzić zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze? Na szkoleniu otrzymasz gotowy zestaw pomysłów i wskazówek, jak pracować z uczniami oraz uniwersalny narzędziownik, który przyda się osobie prowadzącej zajęcia niezależnie od lat doświadczenia.

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 52.00 zł.

W terenie bliskim i dalekim – życiowe pomysły na biologię, geografię i przyrodę

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 65.00 zł.Current price is: 48.00 zł.
Sale!

W terenie bliskim i dalekim – życiowe pomysły na biologię, geografię i przyrodę

Jak niewielkim nakładem sił i środków można realizować wspaniałe lekcje z przedmiotów przyrodniczych? Zapraszamy nauczycieli klas 4-8 i szkół PP na kurs, na którym poznacie pomysły na biologię, geografię i przyrodę.

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 65.00 zł.Current price is: 48.00 zł.

Pedagogika Janusza Korczaka – praktyczne zastosowanie we współczesnej szkole

Cudze chwalicie swojego nie znacie? Nauczyciele nieustannie poszukują nowych rozwiązań i inspiracji i często znajdują je w nurtach edukacji alternatywnej. Nie musimy jednak korzystać z zagranicznych rozwiązań - mamy bowiem doskonałą polską ideę pedagogiczną. Pomimo upływu lat, wciąż stanowi ona spójną i bardzo aktualną inspirację, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Podczas kursu poznasz praktyczne zastosowanie pedagogiki Janusza Korczaka we współczesnej szkole.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Rozpisz swoich uczniów! O tym jak mobilizować uczniów do pisania tekstów na języku polskim

Podczas kursu nauczymy Ciebie tworzenia kryteriów sukcesu do wszystkich obowiązkowych wypowiedzi pisemnych.  Otrzymasz od nas cenne wskazówki: jak „rozpisać uczniów” i jak ocenić ich pracę w duchu oceny wspierającej – pokazującej co uczeń już potrafi i nad czym powinien popracować, by usprawnić proces pisania. Innymi słowy - dowiesz się jak mobilizować uczniów do pisania.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Pomysłosfera III, czyli Wiosna Pomysłów

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 9 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 9 pomysłów na edukację! Wystąpienia w tej edycji: technika WDW w udzielaniu rad, ściąganie i podglądanie, uczenie o bioróżnorodności, Walt Disney i kapelusz na głowie, uwaga i pamięć, sprawne czytanie, Magisto, drama zmienia wszystko, elementy planu daltońskiego i myślenia krytycznego.

69.00 

Generacja Alfa i pokolenie Z w szkole – instrukcja dla nauczyciela

Cyfrowe pokolenia, urodzone w świecie pełnym technologii. Wszystko mają pod ręką… I co może zaproponować im szkoła? Chcesz zadbać o swoją efektywność w roli nauczyciela, pracującego z “nowymi pokoleniami”? Dowiedz się jakie różnice pokoleniowe są faktem, a jakie mitem, jakie potrzeby mają współcześnie uczniowie i jakie metody prowadzenia zajęć są do nich dostosowane. Na kursie pokazujemy jak to konkretnie zrobić.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Ocena pracy nauczyciela – blaski i cienie nowych rozwiązań prawnych

Za nami rewolucja w systemie oceny pracy nauczyciela. Co się dokładnie zmieniło? I co z tych zmian wynika? Jaka dokumentacja obowiązuje? Na naszym kursie ekspert z zakresu prawa oświatowego przedstawia zmiany w przepisach, przekazuje również gotowe szablony dokumentów. Zapisz się już teraz!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 79.00 

Uczymy współpracy i myślenia! – Cooperative learning i krytyczne myślenie na lekcjach

Poznaj 5 technik cooperative learning i 5 rutyn krytycznego myślenia, dzięki którym podczas Twoich lekcji uczniowie wezmą odpowiedzialność za swoją pracę i będą rozwijać samodzielność, a nauka stanie się zabawą i treningiem współpracy. W kursie otrzymasz 2 gotowe uniwersalne scenariusze zajęć, które pozwolą Ci stosować nowe metody już kolejnego dnia!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

Czytanie ze zrozumieniem: Od słów do znaczenia – nauka czytania (tym razem) ze zrozumieniem

Czytanie ze zrozumieniem decyduje nie tylko o sukcesie uczniów na egzaminach szkolnych ale czyni z nich również osoby refleksyjne, krytyczne i odważne wobec wyzwań rzeczywistości. Jak kształcić tę umiejętność na różnych przedmiotach? Dowiecie się na naszym kursie.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Zagraj w matematykę! Gry i zabawy matematyczne dla klas 1-3

Zajęcia matematyczne w klasach 1-3 SP mają wyjątkowe znaczenie - wtedy bowiem dzieci "zdecydują", czy matematykę polubią czy też nie. Pokaż swoim uczniom, że matematyka to okazja do świetnej zabawy. Na kursie poznasz gry i zabawy matematyczne, które pomogą Ci zapalić dzieci do królowej nauk!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

PomysłoSfera II, czyli dzień z Progresferą

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 12 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 12 pomysłów na edukację! Wystąpienia w tej edycji: skuteczne kontrakty w edukacji, Wakelet, integracja sensoryczna, stwórz własny komiks, pytania do modelu GROW, techniki pamięciowe, Audacity, neurodydaktyka, kreatywność, GeoGebra na matematyce, śmiej się i ucz (się), budowanie relacji z uczniami.

69.00 

WYCHOWAWCA POTRZEBNY OD ZARAZ! – Gotowy plan zajęć wychowawczych na 1 semestr

Właśnie zostałaś/eś wychowawcą klasy? Nie wiesz, jak przygotować się do tej roli? Chcesz spełnić oczekiwania i potrzeby uczniów Twojej klasy? Na naszym kursie otrzymasz gotowy plan zajęć wychowawczych wraz z celami. Otrzymasz też gotowe karty pracy oraz scenariusze zajęć, które pokażą nowe możliwości pracy z uczniami. Spraw, by ten rok wychowawczy był pełen satysfkacji dla Ciebie i Twoich uczniów!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

SPE – sfera papierologii edukacyjnej, czyli sprawdzony przepis na IPET i WOPFU

Sfera papierologii edukacyjnej (SPE) to temat dla każdego nauczyciela. Dowiedz się jak sporządzić IPET oraz WOPFU, czyli dokumenty niezbędne dla ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Razem czy osobno – 3 filary zintegrowanej klasy

Korzyści z integracji klasy są nie do przecenienia. Działania, które możemy podejmować, aby osiągnąć dobry efekt są bardzo różnorodne. Od zabaw czysto integracyjnych, poprzez integrację przy okazji nauczania aż do budowania wspólnej tożsamości i integrowania przy innych okazjach. Na naszym kursie pokazujemy konkretne metody pracy.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Jak rozbudzić apetyt na czytanie? Konkretne rozwiązania na zachęcenie uczniów do książek

Jak sprawić, aby książki były częścią życia każdego ucznia? Jak zachęcić dzieci i młodzież do czytania? Jak wychować "pożeraczy książek"? I właściwie po co czytać? Jeśli szukasz rozwiązań i pomysłów na zachęcenie uczniów do książek - zapisz się na nasz kurs!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 48.00 

Roszczeniowa postawa rodzica. Łatwe techniki na trudne sytuacje.

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 52.00 zł.
Sale!

Roszczeniowa postawa rodzica. Łatwe techniki na trudne sytuacje.

Kurs, na którym pokazujemy i ćwiczymy techniki przydatne w relacjach z rodzicami, którzy są bardziej wymagający - naciskają, żądają, manipulują, nie chcą ustąpić. Pokazujemy jak konkretnie reagować, aby ochronić i siebie i dobro ucznia.

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 52.00 zł.

PomysłoSfera, czyli dzień z Progresferą I

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 11 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 11 pomysłów na edukację! Edycja pierwsza, nie ostatnia :) Wystąpienia w tej edycji: psychologia rozwoju, techniki cooperative learning, myślenie wizualne, krytyczne myślenie, jak trzymać ster, indywidualizacja, Matematyk vs Humanista, szczególne uzdolnienia, uczniowie w świecie science fiction, inteligentny podręcznik, jestem wy/zapalona zawodowo…?

69.00 

Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce… Budowanie motywacji i zaangażowania uczniów

Co rzeczywiście WIEMY na temat motywacji i co z tego WYNIKA dla praktyki nauczycielskiej? Na naszym kursie pokażemy współczesne podejście do motywacji. Nacisk położymy oczywiście na udzielenie odpowiedzi JAK wzbudzać i wzmacniać motywację uczniów – pokażemy praktyczne metody i wskazówki na budowanie motywacji.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Dyscyplina w klasie. Nauczanie zamiast przepychania – sposób na przyjazne granice (szkolenie 2-stopniowe)

2-stopniowy kurs e-learningowy. W części pierwszej przedstawimy techniki i sposoby takiej pracy z klasą, aby uczniowie nie mieli pomysłów na przeszkadzanie. W drugiej zaś, konkretne strategie reagowania, kiedy jednak będą to robić - zarówno w formie zabaw, jak i wyciągania konsekwencji, których katalog prezentujemy na szkoleniu.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 119.00 

Polski inaczej – ćwiczenia i zadania, które porywają do działania

Kurs "polski inaczej" udowodni Tobie, że lekcje języka polskiego mogą być prawdziwym dziełem sztuki, a zarazem, niezwykłą wyprawą po własnej wrażliwości i zmysłowości. Co więcej nauczy Ciebie, w jaki sposób organizować zajęcia w oparciu o kreatywność i nieszablonowość działań.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Agresja i przemoc w szkole: profilaktyka i reagowanie

Przemoc w szkole nie jest niczym dziwnym - mamy tu do czynienia z dużym skupiskiem osób, których empatia i samoświadomość nie są jeszcze przecież w pełni rozwinięte. Aby minimalizować jej powszechność trzeba oczywiście wdrażać sensowną profilaktykę, a jeśli widzimy przejawy przemocy - reagować. W kursie pokażemy oba te aspekty, znajdziesz w nim zarówno inspiracje do zapobiegania zjawisku, jak i zestaw narzędzi reagowania, w tym katalog konsekwencji i procedury prawne.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego odczarowany! Praktyczne wskazówki i gotowe rozwiązania dla ucznia i nauczyciela.

Kurs e-learningowy dla nauczycieli języka angielskiego, którzy stoją przed wyzwaniem przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Omówienie zmian w formule egzaminu, strategie nauczania, patenty na ciekawe lekcje. Zapisz się na kurs!

65.00 

To się liczy! Egzamin ósmoklasisty – jak przygotować uczniów? Część matematyczna

Kurs e-learningowy dla nauczycieli matematyki. Pokazujemy na nim zarówno bieżące wymagania egzaminacyjne, podstawę programową, jak i - przede wszystkim - metody. Matematyczne gry dydaktyczne, kruszenie zadań tekstowych, sposoby wizaulizacji danych oraz techniki sprzyjające kreatywności ucznia i nauczyciela. Zapisz się na kurs, dzięki któremu część matematyczna na egzaminie stanie się dla uczniów dużo bardziej przystępna.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Z egzaminem ósmoklasisty za pan brat. Część polonistyczna – jak przygotować uczniów?

Na czym polega sztuka „głębokiego uczenia się” i jak może pomóc w przygotowaniach do egzaminu 8-klasisty? Dowiedz się, jak – dzięki rozwijaniu siedmiu umiejętności związanych z myśleniem - przygotować do tego wyzwania swoich uczniów! Dzięki wiedzy z naszego kursu część polonistyczna pójdzie Twoim uczniom jak bułka z masłem!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Majowy zawrót głowy – nowa matura z języka polskiego (2023). Jak przygotować uczniów? Baza ćwiczeń.

Rok 2023 = nowa matura z języka polskiego. Kurs stanowi odpowiedź na wprowadzone zmiany w formule egzaminu maturalnego. Duża dawka wiedzy oraz materiałów, które Pomogą w przygotowaniach do nowej matury! Zapisz się na kurs!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Supermoc czy superprzeszkoda? Style pracy uczniów w szkole i podczas egzaminów

Błędy wynikające ze zbyt szybkiego i pobieżnego czytania poleceń, z szukania "dziury w całym", nieumiejętność proszenia o pomoc - to edukacyjna codzienność. Co zrobić, aby sposób pracy nie przeszkadzał uczniom w osiągnięciu sukcesu, lecz stał się ich supermocą?

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Żywe srebro na lekcji – uczeń z ADHD i nadpobudliwością psychoruchową

Podczas kursu omówione są objawy nadpobudliwości i z czego mogą wynikać. Poruszamy również kwestię pracy z takim uczniem, ustalania zasad i ich przestrzegania, organizacji jego miejsca pracy, formułowania komunikatów w sposób jasny i zrozumiały, wzmacniania pozytywnego.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Wykluczenie rówieśnicze boli naprawdę! Strategia pracy z uczniem i z całą klasą

Wykluczenie rówieśnicze jednego z uczniów to problem, z którym spotkał się praktycznie każdy wychowawca. I każdy wie, że nie można tego zignorować - odcięcie od grupy ma przecież ogromne konsekwencje dla rozwoju. Co więc robić? Jak pracować z klasą? Jak wspierać ucznia? Na naszym kursie pokazujemy metody, ćwiczenia, narzędzia oraz aktorską procedurę opracowaną przez nasz zespół.

Koszt udziału rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Lekcja interpretacji praktycznej – czyli jak przełożyć opinie i orzeczenia PPP na praktykę nauczycielską

Czytanie diagnoz wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne to dla niektórych nauczycieli, jak rozwiązywanie łamigłówek. Właśnie dlatego, stworzyliśmy ten kurs! Dzięki niemu, dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić opinie i orzeczenia PPP w praktykę szkolną, efektywnie i bez stresu. Zapisz się już teraz i naucz się przekładać opinie na praktyczne działania!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

I kto to mówi? Komunikacja w oparciu o Stany Ja – transakcje

Co mówić do „małego buntownika”? Jak pobudzić Dorosłego, gdy uczeń „nie wie, czego nie wie?” Jak reagować na teksty „o podwójnym znaczeniu”? Jak reagować, gdy uczeń śmiejąc się, sam poniża siebie? Jak rozmawiać z ludźmi, którzy „wiedzą lepiej, co należy”?

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Wygrywająca edukacja – praktyka Analizy Transakcyjnej w szkole. Uczeń w 3 odsłonach – Stany Ja w AT

W myśl Analizy Transakcyjnej każdy z nas posiada 3 Stany Ja – Ja Rodzic, Ja Dorosły i Ja Dziecko. Stany Ja to jakby „odsłony naszej osobowości” – wzorce myślenia, postępowania, przeżywania. Każdy z nich jest ważny i potrzebny.

Dostęp bezpłatny, wystarczy się zapisać 0.00 

Jak odróżnić zaburzenia nastroju, depresję od buntu i lenistwa. Wsparcie ucznia z zaburzeniami nastroju.

Zgodnie z najnowszymi raportami stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest zatrważający. Niemal co 10 uczeń deklaruje, że ma za sobą próbę samobójczą, a niemal 40% o niej myślało. Za sprawą tego szkolenia, chcielibyśmy uwrażliwić nauczycieli na niepokojące sygnały, które mogą wskazywać na zaburzenia nastroju oraz na ich konsekwencje, a przede wszystkim zaprezentujemy metody pracy i komunikacji z uczniami cierpiącymi na depresję.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole

Kurs e-learningowy Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole. Zapisz się, a otrzymasz konkretne wskazówki, jak pracować z dzieckiem z ZA (Ustalanie zasad i skuteczne wydawanie poleceń-ustalanie granic i ich przestrzeganie), TUS oraz skuteczny system motywacyjny dla ucznia.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Mowa nienawiści – pomysł na lekcję wychowawczą. Warsztat wychowawcy jutra

Hejt i mowa nienawiści nie znikną w magiczny sposób. Możemy jednak pomóc naszym uczniom radzić sobie z nimi. Chcesz przeprowadzić lekcję wychowawczą, dotyczącą zjawiska hejtu i mowy nienawiści? Zapraszamy na kurs, na którym dostaniesz gotowy scenariusz wraz z kartami pracy.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 73.00 

Fake news? Sprawdzam! Edukacja w czasach dezinformacji

Chcesz zostać specjalistą od rozpoznawania fake newsów i otrzymać narzędzia do pracy z uczniami? Na naszym kursie dowiesz się, jak rozpoznawać fake newsy, po co one w ogóle powstają i jak się przed nimi chronić. Poznasz też szereg narzędzi i ćwiczeń do pracy ze swoją klasą - tak, abyś kształcił mądrych i świadomych obywateli XXI wieku.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Zdolna bestia! Czyli wspólna nauka i praca z uczniem zdolnym.

Intelektualni giganci są dla nauczycieli wielkim wyzwaniem, ponieważ zmuszają pedagogów do zadawania sobie pytań: Jak z nim pracować? Jak takiego ucznia zintegrować z klasą.? Co zrobić, aby rozwinąć jego talent? Jak nim pokierować? A może też: czego ja się mogę od niego nauczyć? Czy czeka mnie przygoda w trakcie pracy z nim? Jeśli chcesz poznać innowacyjne podejście do pracy z uczniami zdolnymi - zapisz się na nasz warsztat, prowadzony przez uznaną ekspertkę w tej dziedzinie - Lidię Pasich.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Co jest grane? Elektroniczna rozrywka – kiedy i jak reagować?

Kurs e-learningowy dla rodziców i nauczycieli na temat korzystania dzieci i młodzieży z gier wideo. Elektroniczna rozrywka, klasyfikacja gier PEGI, rola przemocy w grach, scenariusze lekcji.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 39.00 

ReputacJA online – pomysł na lekcję wychowawczą. Warsztat wychowawcy jutra

Nauczyciele doskonale zdają sobie sprawę, że pomysły ich uczniów na budowanie własnego wizerunku w sieci nie są zbyt konstruktywne. Chcesz przeprowadzić lekcję wychowawczą, dotyczącą budowania samoakceptacji i świadomego kreowania wizerunku online? – Zapraszamy na kurs! Otrzymasz na nim gotowy scenariusz wraz z ćwiczeniami na 2-3 lekcje wychowawcze.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 54.00 

Trudności (nie)typowe – gry psychologiczne w szkole i poza nią

Szkoła to jedno z wielu miejsc, gdzie można wpaść w sidła tzw. "emocjonalnych pułapek". Gry psychologiczne w szkole są właśnie przykładem takich pułapek. W gry mogą być zaangażowani wszyscy uczestnicy życia szkolnego, czyli nauczyciele, uczniowie, rodzice itd. Te gry nie mają jednak szczęśliwego rozwiązania, a wręcz przeciwnie, trzeba się mierzyć z ich nieprzyjemnymi konsekwencjami. Grom można jednak zapobiegać, można je przerywać poprzez nadanie innego biegu rozmowie. Jak to zrobić? Porozmawiamy na tym na naszym kursie!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 55.00 

Czas na równość, lekcja z akceptacji. Jak wspierać osoby LGBT+ w szkole.

Podczas kursu wyjaśnimy, kim są osoby LGBT+ i pokazujemy o tym, jak możemy je aktywnie wspierać w codziennych interakcjach, także wtedy, jeśli doznają przemocy homofobicznej. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie prowadzone przez specjalistkę z zakresu wspierania uczniów nieheteronormatywnych.

Dostęp bezpłatny, wystarczy się zapisać 0.00 

Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów – osiem wyzwań w edukacji

Kształcenie kompetencji kluczowych jest jednym z zadań, które są nie tylko akcentowane w podstawie programowej, ale i rozliczane choćby podczas wizytacji. W jaki sposób to robić? Na naszym kursie poznasz ćwiczenia, do zastosowania na żywo i w formie online. Otrzymasz również szereg gotowych materiałów i kart pracy do zastosowania kolejnego dnia.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 55.00 

Plan W SAM RAZ – Praktyczny program wychowawczo-profilaktyczny

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, program wychowawczo-profilaktyczny należy opracować na podstawie wyników corocznej diagnozy potrzeb rozwojowych uczniów. Jak zrobić to efektywnie i z korzyścią dla wszystkich - uczniów, nauczycieli i rodziców? Dowiesz się na kursie, na którym swoim doświadczeniem z praktyki podzieli się wieloletnia pedagożka. Zróbmy razem praktyczny i spójny plan, który będzie Wam służyć i który będziecie mieli chęć realizować.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#NauczycielomJutra #DlaSzkołyzPomysłem