Back

Kursy interaktywne dla szkół

Wyświetlanie 1–25 z 49 wyników

Hokus-focus! Skuteczne zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze

Na szkoleniu odpowiemy na pytanie: jak skutecznie poprowadzić zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze.

65.00 

W terenie bliskim i dalekim – życiowe pomysły na biologię, geografię i przyrodę

Jak niewielkim nakładem sił i środków można realizować wspaniałe lekcje z przedmiotów przyrodniczych? Zapraszamy nauczycieli klas 4-8 i szkół PP na kurs, na którym poznacie pomysły na biologię, geografię i przyrodę.

65.00 

Pedagogika Janusza Korczaka – praktyczne zastosowanie we współczesnej szkole

Pedagogika Janusza Korczaka, pomimo upływu lat, wciąż stanowi inspirację dla nauczycieli - podczas szkolenia poznasz jej praktyczne zastosowanie.

65.00 

Rozpisz swoich uczniów! O tym jak mobilizować uczniów do pisania tekstów na języku polskim

Podczas webinaru dowiesz się jak dawać informację zwrotną i mobilizować uczniów do pisania tekstów w języku polskim.

65.00 

Pomysłosfera III, czyli Wiosna Pomysłów

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 9 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 9 pomysłów na edukację!

89.00 
Sale!

Generacja Alfa i pokolenie Z w szkole – instrukcja dla nauczyciela

Cyfrowe pokolenia, urodzone w świecie pełnym technologii. Wszystko mają pod ręką… I co może zaproponować im szkoła? Chcesz zadbać o swoją efektywność w roli nauczyciela, pracującego z “nowymi pokoleniami”? Wystarczy dobrze przeanalizować, jakie różnice pokoleniowe są faktem, a jakie mitem, jakie rzeczywiste potrzeby mają współcześnie uczniowie i jakie metody prowadzenia zajęć są najlepiej do nich dostosowane. Na kursie pokazujemy jak to konkretnie zrobić.

49.00 
Sale!

Fascynujące ambarasy – jak kształcić kompetencję: rozwiązywanie problemów

Zgodnie z raportem Światowego Forum Ekonomicznego o przyszłości zatrudnienia rozwiązywanie problemów to jedna z kluczowych kompetencji przyszłości. Rozwiązywanie problemów, zgodnie z definicją PISA, to zdolność wykorzystania naszego umysłu, kiedy stajemy przed nieoczywistymi sytuacjami problemowymi. Rozwiązywanie problemów to jedna z kluczowych kompetencji przyszłości, dlatego tak ważne jest, aby rozwijać ją u uczniów.

49.00 

Ocena pracy nauczyciela – blaski i cienie nowych rozwiązań prawnych

Za nami rewolucja w systemie oceny pracy nauczyciela. Co się dokładnie zmieniło? I co z tych zmian wynika? Jaka dokumentacja obowiązuje? Na naszym kursie ekspert z zakresu prawa oświatowego przedstawia zmiany w przepisach, przekazuje również gotowe szablony dokumentów. Zapisz się już teraz!

120.00 

Szkoła z pomysłem (live Progresfery)- Szkolny klub gier

Nasi uczniowie należą do tzw. cyfrowego pokolenia. Paulina Korwek pokaże Wam jednak, że można ich zachęcić do analogowej rozrywki - zakładając Klub gier planszowych.

0.00 

Uczymy współpracy i myślenia! – Cooperative learning i krytyczne myślenie na lekcjach

Jeśli czujesz, że twoje lekcje stały się powtarzalne i brakuje w nich tej „iskry”, która zapali Twoich uczniów do działania i masz świadomość, że musisz coś zmienić, bo nie chcesz być tylko wykładowcą, który wtłacza uczniom do głowy definicje, odmiany …

65.00 

Jak współpracować, by nie zwariować? Patenty na skuteczną współpracę z rodzicami w przedszkolu

Masz ciekawe pomysły na działania w głowie, ale nie potrafisz się na nich skupić z powodu „problemowego” rodzica? Złośliwość, brak szacunku, konflikt oddziaływań to tylko niektóre z napotykanych problemów. Na naszym kursie poznasz  szereg narzędzi i technik komunikacyjnych, dzięki którym uzyskanie porozumienia będzie o niebo łatwiejsze.

65.00 

Czytanie ze zrozumieniem: Od słów do znaczenia – nauka czytania (tym razem) ze zrozumieniem

Czytanie ze zrozumieniem decyduje nie tylko o sukcesie uczniów na egzaminach szkolnych ale czyni z nich również osoby refleksyjne, krytyczne i odważne wobec wyzwań rzeczywistości. Jak kształcić tę umiejętność na różnych przedmiotach? Dowiecie się na naszym kursie.

65.00 
Sale!

Zagraj w matematykę! Gry i zabawy matematyczne dla klas 1-3

Zajęcia matematyczne w klasach 1-3 SP mają wyjątkowe znaczenie - wtedy bowiem dzieci "zdecydują", czy matematykę polubią czy też nie. Pokaż swoim uczniom, że matematyka to okazja do świetnej zabawy. Na kursie poznasz gry i zabawy matematyczne, które pomogą Ci zapalić dzieci do królowej nauk!

49.00 

PomysłoSfera II, czyli dzień z Progresferą

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 12 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 12 pomysłów na edukację!

69.00 

WYCHOWAWCA POTRZEBNY OD ZARAZ! – Gotowy plan zajęć wychowawczych na 1 semestr

Na naszym kursie otrzymasz gotowy plan zajęć wychowawczych wraz z celami. Otrzymasz też gotowe karty pracy oraz scenariusze zajęć, które pokażą nowe możliwości pracy z uczniami.

65.00 

SPE – sfera papierologii edukacyjnej, czyli sprawdzony przepis na IPET i WOPFU

Każdy nauczyciel, pedagog, dyrektor chce, aby uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, czuł się bezpiecznie w placówce. Ilość dokumentów, które należy sporządzić dla dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, często sprawia, że nie mamy siły i energii, aby poświęcić czas na przygotowanie ciekawych zajęć …

65.00 

Razem czy osobno – 3 filary zintegrowanej klasy

Korzyści z integracji klasy są nie do przecenienia. Działania, które możemy podejmować, aby osiągnąć dobry efekt są bardzo różnorodne. Od zabaw czysto integracyjnych, poprzez integrację przy okazji nauczania aż do budowania wspólnej tożsamości i integrowania przy innych okazjach. Na naszym kursie pokazujemy konkretne metody pracy.

65.00 

Od wypalenia do zapalenia – wakacyjne patenty na wypalenie zawodowe

Zmęczenie, frustracja, permanentny brak czasu, nieustające życie w stresie, spotykanie się z roszczeniowymi rodzicami i dziećmi, wymaganiami dyrekcji – brzmi znajomo? Wypalenie zawodowe to częste doświadczenie nauczycielek i nauczycieli, można jednak mu przeciwdziałać. Po naszym kursie odzyskasz energię i kreatywność, czyli supermoce nauczycieli!

45.00 

Jak rozbudzić apetyt na czytanie? Konkretne rozwiązania na zachęcenie uczniów do książek

Jak sprawić, aby książki były częścią życia każdego ucznia? Jak zachęcić dzieci i młodzież do czytania? Jak wychować "pożeraczy książek"? I właściwie po co czytać? Jeśli szukasz rozwiązań i pomysłów na zachęcenie uczniów do książek - zapisz się na nasz kurs!

48.00 

Roszczeniowa postawa rodzica. Łatwe techniki na trudne sytuacje.

Kurs, na którym pokazujemy i ćwiczymy techniki przydatne w relacjach z rodzicami, którzy są bardziej wymagający - naciskają, żądają, manipulują, nie chcą ustąpić. Pokazujemy jak konkretnie reagować, aby ochronić i siebie i relację z rodzicem. Uczymy, jak zadbać o siebie jednocześnie dbając o relację.

65.00 

PomysłoSfera, czyli dzień z Progresferą I

PomysłoSfera to pomysł na inspirację dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela. Znajdziesz w niej 11 ciekawych wykładów z naszą kadrą. Poznaj 11 pomysłów na edukację! Edycja pierwsza, nie ostatnia :)

69.00 
Sale!

Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce… Budowanie motywacji i zaangażowania uczniów

Kurs e-learningowy, na którym dowiesz się jak wzbudzać i wzmacniać motywację uczniów. Budowanie poczucia własnej skuteczności, flow przy nauce, budowanie motywacji indywidualnej/grupowej.

54.00 

Dyscyplina w klasie. Nauczanie zamiast przepychania – sposób na przyjazne granice (szkolenie 2-stopniowe)

2-stopniowy kurs e-learningowy. W części pierwszej przedstawimy techniki i sposoby takiej pracy z klasą, aby uczniowie nie mieli pomysłów na przeszkadzanie. W drugiej zaś, konkretne strategie reagowania, kiedy jednak będą to robić - zarówno w formie zabaw, jak i wyciągania konsekwencji, których katalog prezentujemy na szkoleniu.

119.00 

Polski inaczej – ćwiczenia i zadania, które porywają do działania

Kurs "polski inaczej" udowodni Tobie, że lekcje języka polskiego mogą być prawdziwym dziełem sztuki, a zarazem, niezwykłą wyprawą po własnej wrażliwości i zmysłowości. Co więcej nauczy Ciebie, w jaki sposób organizować zajęcia w oparciu o kreatywność i nieszablonowość działań.

65.00 

Nie mów nikomu, co się dzieje w domu! Pomoc uczniom z rodzin dysfunkcyjnych.

Kurs e-learningowy stanowiący kompendium wiedzy dla nauczycieli oferujących pomoc uczniom z rodzin dysfunkcyjnych. Formy pomocy i obowiązki prawne szkoły. Zapisz się na kurs!

65.00 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Będziemy Cię informować o naszych nowych webinarach i innych okazjach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem