Witaj w gronie Nauczycieli Jutra!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Supermoc czy superprzeszkoda? Style pracy uczniów w szkole i podczas egzaminów

Błędy wynikające ze zbyt szybkiego i pobieżnego czytania poleceń, z szukania "dziury w całym", nieumiejętność proszenia o pomoc - to edukacyjna codzienność. Co zrobić, aby sposób pracy nie przeszkadzał uczniom w osiągnięciu sukcesu, lecz stał się ich supermocą?

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

I kto to mówi? Komunikacja w oparciu o Stany Ja – transakcje

Co mówić do „małego buntownika”? Jak pobudzić Dorosłego, gdy uczeń „nie wie, czego nie wie?” Jak reagować na teksty „o podwójnym znaczeniu”? Jak reagować, gdy uczeń śmiejąc się, sam poniża siebie? Jak rozmawiać z ludźmi, którzy „wiedzą lepiej, co należy”?

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Wygrywająca edukacja – praktyka Analizy Transakcyjnej w szkole. Uczeń w 3 odsłonach – Stany Ja w AT

W myśl Analizy Transakcyjnej każdy z nas posiada 3 Stany Ja – Ja Rodzic, Ja Dorosły i Ja Dziecko. Stany Ja to jakby „odsłony naszej osobowości” – wzorce myślenia, postępowania, przeżywania. Każdy z nich jest ważny i potrzebny.

Dostęp bezpłatny, wystarczy się zapisać 0.00 

Trudności (nie)typowe – gry psychologiczne w szkole i poza nią

Szkoła to jedno z wielu miejsc, gdzie można wpaść w sidła tzw. "emocjonalnych pułapek". Gry psychologiczne w szkole są właśnie przykładem takich pułapek. W gry mogą być zaangażowani wszyscy uczestnicy życia szkolnego, czyli nauczyciele, uczniowie, rodzice itd. Te gry nie mają jednak szczęśliwego rozwiązania, a wręcz przeciwnie, trzeba się mierzyć z ich nieprzyjemnymi konsekwencjami. Grom można jednak zapobiegać, można je przerywać poprzez nadanie innego biegu rozmowie. Jak to zrobić? Porozmawiamy na tym na naszym kursie!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 55.00 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#NauczycielomJutra #DlaSzkołyzPomysłem