Supermoc czy superprzeszkoda? Style pracy uczniów w szkole i podczas egzaminów

Błędy wynikające ze zbyt szybkiego i pobieżnego czytania poleceń, z szukania “dziury w całym”, nieumiejętność proszenia o pomoc – to edukacyjna codzienność. Co zrobić, aby sposób pracy nie przeszkadzał uczniom w osiągnięciu sukcesu, lecz stał się ich supermocą?

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 45.00

Każda osoba pracująca z dziećmi i młodzieżą robi wszystko, co może, aby jej podopieczni odnieśli w życiu sukces. Wszyscy wiemy, że w edukacji nie chodzi wyłącznie o zdobywanie wiedzy.

Najważniejszym celem i misją zaangażowanych pedagogów jest wspieranie uczniów i uczennic w rozwijaniu skrzydeł, wykorzystaniu potencjału, przezwyciężeniu ograniczeń, budowaniu satysfakcjonujących relacji. Mówiąc krótko – nauczyciele chcą, aby uczniowie stali się nie tylko lepiej wykształconymi, ale też (a może i przede wszystkim) szczęśliwszymi ludźmi. Jeszcze krócej – aby mieli poczucie, że wygrali swoje życie. Aby urzeczywistnić ten cel warto skorzystać ze spójnej myśli pedagogicznej, dzięki której można lepiej i efektywniej planować swoje działania, reagować na obserwowane wśród uczniów problemy czy deficyty, a czasem z większą wyrozumiałością podejść do ich osobistych ograniczeń czy stwarzanych przez nich w szkole problemów.

I tutaj docieramy do Analizy Transakcyjnej. Koncepcji, która od niemal 70 lat pomaga nam lepiej rozumieć nasze codzienne interakcje oraz kształtować je tak, aby każdy wychodził z nich trochę silniejszy i bardziej autonomiczny. Właśnie jej narzędzia będziemy przekazywać na szkoleniach w ramach cyklu: Wygrywająca Edukacja. Praktyka Analizy Transakcyjnej w szkole.

Pokażemy na nim zarówno ogólne prawidłowości rządzące postępowaniem każdej osoby, używane przez ludzi wzorce komunikacji, stosowane mechanizmy obronne, sposoby budowania relacji, potrzeby wraz ze sposobami ich zaspokajania, podejście do siebie i do świata oraz inne, porządkujące myślenie o edukacji konstrukty. Każde zagadnienie przełożymy na szkolny konkret, czyli skupimy się nie tylko na dostarczeniu wiedzy, ale i na sposobach jej realnego wykorzystania w każdej placówce. Zapraszamy do fascynującego i bardzo praktycznego świata Edukacyjnej Analizy Transakcyjnej!

• Mój tajemny sposób na wszystko – czyli jakie są rodzaje sterowników (stylów pracy)
  • Sterowniki jako supermoc – czyli jak korzystać z własnych stylów pracy
  • Schematy są zagrożeniem – czyli o pułapkach, czyhających przy zróżnicowanych zadaniach
  • Egzamin jako sytuacja stresująca – czyli jak opanować swój sterownik podczas ważnych sytuacji edukacyjnych
  • Zmiany są korzystne – czyli jak przełamywać utarte sposoby działania i uczenia się

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. W kursie “Supermoc czy superprzeszkoda? Style pracy uczniów w szkole i podczas egzaminów”  pobierzesz:

Trenerka Aleksandra Klupś

Psycholożka, absolwentka UAM w Poznaniu, Studiów Podyplomowych z zakresu Przygotowania Pedagogicznego oraz Mediacji i Negocjacji, absolwentka Szkoły Trenerów, praktyk Analizy Transakcyjnej w polu Edukacji w cyklu zaawansowanych szkoleń, doradczyni zawodowa, pozaszkolnie-rekruterka. Od 2009 roku pracuje i szkoli dorosłych, dzieci i młodzież, od 2011 jest trenerką NODN Progresfera.

trenerka Agnieszka Elżbieta Kuca

Psycholożka, doradczyni zawodowa, Praktyczka Analizy Transakcyjnej w polu edukacji. Uczestniczy w zaawansowanych szkoleniach z zakresu Analizy Transakcyjnej. Ukończyła Szkołę Trenerów, posiada uprawnienia pedagogiczne. Prowadzi również procesy rekrutacyjne dla biznesu. Od ponad 2009 roku prowadzi warsztaty dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży, od 2011 roku dla nauczycieli jako trenerka NODN Progresfera.

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary z zakresu analizy transakcyjnej w szkole: