Wyświetlanie wszystkich wyników: 24Posortowane według popularności
Pokolenie egoistów w szkole? Empatia offline i online to 2-stopniowe szkolenie, które daje nauczycielom konkretne narzędzia do pracy z uczniami w świecie relacji na żywo i w sieci. Pokażemy, jak rozwijać empatię u dzieci i młodzieży w realiach pokolenia Alfa – bez moralizowania i bez dokładania sobie pracy. To praktyczne rozwiązania, które pomagają ograniczyć konflikty, porządkować życie klasy i budować bezpieczne relacje offline i online – od jutra, nawet przy braku czasu.
Chcesz, by Twoi uczniowie uczyli się skuteczniej, szybciej i… z własnej woli? Jak nauczyć uczniów się uczyć? To szkolenie pokaże Ci, jak odczarować proces uczenia – tak, by był skuteczny, przyjemny i naprawdę działał! Podczas tego webinaru poznasz style uczenia się młodego pokolenia oraz sprawdzone techniki, które naprawdę działają – od Pomodoro po model GROW. Zapisz się na szkolenie i zainspiruj swoich uczniów do samodzielnego i mądrego uczenia się!
Każda diagnoza dziecka dostarczona do szkoły pociąga za sobą szereg działań, a wprowadzanie dostosowań dla uczniów często zmienia relacje w klasie i wywołuje reakcje rodziców. Dlatego w trakcie szkolenia dowiesz się: jakie techniki są pomocne w komunikacji z rodzicami (do wykorzystania w rozmowach indywidualnych i na zebraniach), które strategie stosować, by skutecznie reagować na sytuacje w klasie i wspierać uczniów oraz jakich narzędzi użyć, by radzić sobie z emocjami towarzyszącymi zmianom i sytuacjom trudnym.
Nauczycielki i nauczyciele doskonale widzą, że w tradycyjnych szkołach przybywa uczniów w spektrum autyzmu. Obecnie mówi się, że osoby w spektrum stanowią aż 1% populacji. A to szacunki dość ostrożne oparte o aktualne kryteria diagnostyczne. Dzieci te trafią oczywiście do szkół, pod skrzydła nauczycieli. Zapraszamy Cię na szkolenie, które oszczędzi Ci wielu stresów związanych z pojawieniem się osoby w spektrum na Twojej lekcji. Pokażemy Ci, że skuteczna praca z osobami w spektrum przynosi satysfakcję, a konkretne działania i strategie działają,
Wchodzisz na lekcję i… od razu go zauważasz. Ten jeden uczeń, który zawsze ma wokół siebie chaos. Wszystkie książki i zeszyty z każdego przedmiotu leżą na ławce, a on? Kręci się na krześle, odwraca, patrzy w okno... Trudno mu się skupić, a w zeszycie nie widać żadnej notatki. Brzmi znajomo? Jako nauczyciel/ka z pewnością chcesz, żeby uczyli się wszyscy – i nasz uczeń i cała klasa. Tylko jak to osiągnąć? Na to pytanie odpowie nasza doświadczona trenerka. Zapisz się na
Dlaczego odróżnianie agresji i przemocy jest istotne dla naszej reakcji? Jak działać, kiedy o sytuacji dowiadujemy się z „drugiej” ręki? W jaki sposób i kiedy informować rodziców? Jakie konsekwencje można wykorzystać? Jak powinna wyglądać procedura reagowania w szkole? W jakich sytuacjach konieczne jest zgłoszenie sprawy „wyżej” – i w sumie do jakich organów? Na wszystkie te pytania poznasz odpowiedzi na naszym 2-stopniowym szkoleniu!
To już 4 raz w przeciągu kilku tygodni, jak wysyłają do Ciebie Klaudię na „magiczne naprawienie”. Magiczne – bo przecież Ty masz MOCE, no nie? Ty będziesz do niej mówić, przypominać jakie są zasady, informować o konsekwencjach, przekonywać, stawać na rzęsach. A nasza uczennica będzie w tym czasie trenować niewerbalne przekazywanie Ci, gdzie i za co ma to, co mówisz. A co się stanie, kiedy wybijesz Klaudię ze schematu i zamiast moralizującego dorosłego spotka godnego siebie „przeciwnika”? Jeżeli zależy Ci
Wewnątrzszkolny system oceniania zachowania w Twojej szkole jest niedopasowany do realiów pracy z uczniami i dobrze byłoby go zmienić? Sprawdź gotowe rozwiązania od Dyrektorki szkoły, która już dokonała zmiany systemu i opowie Ci, jak znacznie ułatwić ocenianie z zachowania. Szkolenie adresowane jest do nauczycielek, nauczycieli, dyrektorek i dyrektorów, specjalistów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy widzą potrzebę zmian i których „gniotą” skostniałe systemy oceniania zachowania uczniów.
Szkolenie 2-stopniowe rozpoczniemy od filmu wprowadzającego do tematyki mediacji w szkole (sprawdzisz, czym naprawdę są mediacje). Następnie w I części szkolenia poznasz techniki mediacyjne dla każdego, które są z powodzeniem stosowane zarówno w pracy z dzieciakami, jak i młodzieżą, czy dorosłymi. Na II części (spotkanie nr 2) zrobisz kolejny krok do przodu: poznasz narzędzia i strategie działania, które pozwolą Ci rozwinąć u Twoich uczniów umiejętność samodzielnego rozwiązywania konfliktów!
Najnowsza technologia potrafi rozleniwiać. Dawać iluzję, że dostaniemy szybkie, łatwe, gotowe i dobre odpowiedzi. Zapraszać do robienia bezmyślnego kopiuj-wklej. Jak pokazać uczniom, że to ułatwienie nie zwalnia ich z samodzielnego myślenia? Na szczęście da się to z sukcesem zrobić wprowadzając narzędzia AI na różne przedmioty szkolne. Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych na kurs, na którym otrzymacie bazę metod, które z powodzeniem dostosujecie do swojego przedmiotu.
Agresywne zachowania dziecka, wycofanie, spóźnienia, przesiadywanie w szkole bardzo długo, kiepskie oceny pomomo potencjału. To tylko niektóre sypmtomy, które mogą świadczyć, że dziecko może być ofiarą przemocy domowej. Jak je poprawnie rozpoznać? Jakie są rodzaje przemocy domowej i co się wtedy dzieje z naszymi uczniami? Jak sobie radzić w tak trudnych dla nas sytuacjach? Jakie są obowiązki szkoły w takiej sytuacji? Na te pytania odpowiemy w kursie.
Zgrana klasa, oparta na dobrych relacjach oraz dobra współpraca z rodzicami sprzyja budowaniu pewności siebie uczniów i zapewnia lepsze postępy edukacyjne. Dla nauczyciela – oznacza po prostu przyjemniejszą pracę, w której może bardziej postawić na kreatywność, innowacje pedagogiczne i rozwój talentów. Wychowawca Jutra – dba o emocjonalne i społeczne przygotowanie przyszłych pokoleń. To zasób, który będzie procentował przez całe życie, nawet wtedy, gdy już zapomną, jak liczy się całki i gdzie leży Jakuck. Drodzy wychowawcy – skorzystajcie ze ścieżki doskonalącej, która poprowadzi Was przez wszystkie ważne aspekty
Właśnie zostałaś/eś wychowawcą klasy? Nie wiesz, jak przygotować się do tej roli? Chcesz spełnić oczekiwania i potrzeby uczniów Twojej klasy? Na naszym kursie otrzymasz gotowy plan zajęć wychowawczych wraz z celami. Otrzymasz też gotowe karty pracy oraz scenariusze zajęć, które pokażą nowe możliwości pracy z uczniami. Spraw, by ten rok wychowawczy był pełen satysfkacji dla Ciebie i Twoich uczniów!
Korzyści z integracji klasy są nie do przecenienia. Działania, które możemy podejmować, aby osiągnąć dobry efekt są bardzo różnorodne. Od zabaw czysto integracyjnych, poprzez integrację przy okazji nauczania aż do budowania wspólnej tożsamości i integrowania przy innych okazjach. Na naszym kursie pokazujemy konkretne metody pracy.
Kurs, na którym pokazujemy i ćwiczymy techniki przydatne w relacjach z rodzicami, którzy są bardziej wymagający - naciskają, żądają, manipulują, nie chcą ustąpić. Pokazujemy jak konkretnie reagować, aby ochronić i siebie i dobro ucznia.
Błędy wynikające ze zbyt szybkiego i pobieżnego czytania poleceń, z szukania "dziury w całym", nieumiejętność proszenia o pomoc - to edukacyjna codzienność. Co zrobić, aby sposób pracy nie przeszkadzał uczniom w osiągnięciu sukcesu, lecz stał się ich supermocą?
Wykluczenie rówieśnicze jednego z uczniów to problem, z którym spotkał się praktycznie każdy wychowawca. I każdy wie, że nie można tego zignorować - odcięcie od grupy ma przecież ogromne konsekwencje dla rozwoju. Co więc robić? Jak prowadzić z klasę? Jak wspierać ucznia? Na naszym kursie pokazujemy metody, ćwiczenia, narzędzia oraz aktorską procedurę opracowaną przez nasz zespół.
Czytanie diagnoz wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne to dla niektórych nauczycieli, jak rozwiązywanie łamigłówek. Właśnie dlatego, stworzyliśmy ten kurs! Dzięki niemu, dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić opinie i orzeczenia PPP w praktykę szkolną, efektywnie i bez stresu. Zapisz się już teraz i naucz się przekładać opinie na praktyczne działania!
Zgodnie z najnowszymi raportami stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest zatrważający. Niemal co 10 uczeń deklaruje, że ma za sobą próbę samobójczą, a niemal 40% o niej myślało. Za sprawą tego szkolenia, chcielibyśmy uwrażliwić nauczycieli na niepokojące sygnały, które mogą wskazywać na zaburzenia nastroju oraz na ich konsekwencje, a przede wszystkim zaprezentujemy metody pracy i komunikacji z uczniami cierpiącymi na depresję.
Hejt i mowa nienawiści nie znikną w magiczny sposób. Możemy jednak pomóc naszym uczniom radzić sobie z nimi. Chcesz przeprowadzić lekcję wychowawczą, dotyczącą zjawiska hejtu i mowy nienawiści? Zapraszamy na kurs, na którym dostaniesz gotowy scenariusz wraz z kartami pracy.
Chcesz zostać specjalistą od rozpoznawania fake newsów i otrzymać narzędzia do pracy z uczniami? Na naszym kursie dowiesz się, jak rozpoznawać fake newsy, po co one w ogóle powstają i jak się przed nimi chronić. Poznasz też szereg narzędzi i ćwiczeń do pracy ze swoją klasą - tak, abyś kształcił mądrych i świadomych obywateli XXI wieku.
Nauczyciele doskonale zdają sobie sprawę, że pomysły ich uczniów na budowanie własnego wizerunku w sieci nie są zbyt konstruktywne. Chcesz przeprowadzić lekcję wychowawczą, dotyczącą budowania samoakceptacji i świadomego kreowania wizerunku online? – Zapraszamy na kurs! Otrzymasz na nim gotowy scenariusz wraz z ćwiczeniami na 2-3 lekcje wychowawcze.
Szkoła to jedno z wielu miejsc, gdzie można wpaść w sidła tzw. "emocjonalnych pułapek". Gry psychologiczne w szkole są właśnie przykładem takich pułapek. W gry mogą być zaangażowani wszyscy uczestnicy życia szkolnego, czyli nauczyciele, uczniowie, rodzice itd. Te gry nie mają jednak szczęśliwego rozwiązania, a wręcz przeciwnie, trzeba się mierzyć z ich nieprzyjemnymi konsekwencjami. Grom można jednak zapobiegać, można je przerywać poprzez nadanie innego biegu rozmowie. Jak to zrobić? Porozmawiamy na tym na naszym kursie!
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, program wychowawczo-profilaktyczny należy opracować na podstawie wyników corocznej diagnozy potrzeb rozwojowych uczniów. Jak zrobić to efektywnie i z korzyścią dla wszystkich - uczniów, nauczycieli i rodziców? Dowiesz się na kursie, na którym swoim doświadczeniem z praktyki podzieli się wieloletnia pedagożka. Zróbmy razem praktyczny i spójny plan, który będzie Wam służyć i który będziecie mieli chęć realizować.