Witaj w gronie Nauczycieli Jutra!

Żywe srebro na lekcji – uczeń z ADHD i nadpobudliwością psychoruchową

Podczas kursu omówione są objawy nadpobudliwości i z czego mogą wynikać. Poruszamy również kwestię pracy z takim uczniem, ustalania zasad i ich przestrzegania, organizacji jego miejsca pracy, formułowania komunikatów w sposób jasny i zrozumiały, wzmacniania pozytywnego.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

Wchodzimy na lekcję i już w pierwszych minutach zwraca naszą uwagę zachowanie Jasia oraz bałagan wokół niego. Dlaczego? Bo ciągle coś manipuluje w piórniku, wszystkie książki i zeszyty wyciągnięte (a jaka teraz lekcja?), kręci się na krześle, odwraca, ma coś do powiedzenia nie pytany, wyrywa się do odpowiedzi, ma dużą trudność z utrzymaniem uwagi na przebiegu lekcji, w zeszycie chaos, brak notatki, o zadaniach domowych nie wspomnę. A na przerwie wszędzie go pełno, i jak coś się dzieje, to Jasiu na pewno tam jest!

Dlaczego nasz Jaś tak się zachowuje? Jakie są mity, a jaka prawda o nadpobudliwości psychoruchowej?  Gdzie się kończy „złe wychowanie”, a gdzie zaczyna zaburzone (ADHD)?  Na te pytania opowiemy podczas naszego spotkania. Omówione dokładnie zostaną objawy nadpobudliwości, z czego mogą wynikać. Poruszymy również istotną kwestię pracy z takim uczniem, ustalania zasad i ich przestrzegania, organizacji jego miejsca pracy, formułowania komunikatów w sposób jasny i zrozumiały, wzmacniania pozytywnego.

UWAGA – z ADHD i nadpobudliwości się „nie wyrasta”! Zapraszamy więc również nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych!

Organizacja kursu:

  • Z czym konkretnie mamy do czynienia? – definicja ADHD, podobieństwa i różnice między ADHD a nadpobudliwością psychoruchową
  • Co to znaczy dla ucznia – obszary zaburzeń i ich skutki, przejawiające się w codziennym funkcjonowaniu ucznia z nadpobudliwością psychoruchową w szkole
  • Jak rozpoznać trudności? – proces diagnostyczny
  • Jak współpracować z rodziną dziecka? – rozmowa z rodzicami, wprowadzania zmian, czyli współpracy z nimi
  • Jak pracować na lekcji? – konkretne wskazówki, jak skutecznie ustalać zasady i granice oraz wydawać polecenia dziecku z nadruchliwością psychoruchową
  • Skąd czerpać inspiracje? – różne metody pracy z dzieckiem z ADHD/ nadpobudliwością psychoruchową

Z Progresferą otrzymujesz Obszerne materiały w PDF

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. W kursie „Żywe srebro na lekcji – uczeń z ADHD i nadpobudliwością psychoruchową”  pobierzesz:

Na obrazku obok możesz zobaczyć dokładną listę materiałów zamieszczonych w kursie: 

Dlaczego warto nam zaufać? Opinie uczestników kursu:

TRENERKA Agnieszka Gierłowska

Pedagog, terapeuta pedagogiczny, oligo- i surdopedagog, trener oświaty. Na co dzień pracuje w Społecznej Szkole Podstawowej jako wycedyrektor, pedagog i specjalista. Prowadzi gabinet terapii pedagogicznej. Wykłada na studiach podyplomowych na kierunkach pedagogicznych , w tym w zakresie pedagogiki specjalnej, Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rad pedagogicznych oraz rodziców (Szkoła dla Rodziców i Wychowawców). Prywatnie mama 3 dorosłych synów, w tym jeden z ADHD.

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary z zakresu pracy z uczniem z SPE i pomocy PP:

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#NauczycielomJutra #DlaSzkołyzPomysłem