Witaj w gronie Nauczycieli Jutra!

Polecamy szczególnie

Tematyka kursów

Rodzaj kursów

Forma pracy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Przystępna terapia pedagogiczna. Metoda 18 struktur wyrazowych na trudności w czytaniu i pisaniu

Twój uczeń bardzo wolno głoskuje, zmienia, opuszcza czy dodaje litery? Zniekształca całe wyrazy i zdania? Ma duże trudności w czytaniu i pisaniu? Chcesz mu pomóc? Metoda 18 struktur wyrazowych to prosta i niebywale skuteczna metoda pracy. Musi być jednak używana całościowo, zgodnie z założeniami autorek. Zapraszamy Cię na szkolenie, na którym terapeutka pedagogiczna używająca tej metody omówi zasady jej realizowania, otrzymasz też kompletny zeszyt ćwiczeń dla uczniów, przygotowany przez zespół Progresfery w oparciu o pracę z metodą.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 77.00 

Nie mów nikomu, co się dzieje w domu! Pomoc uczniom z rodzin dysfunkcyjnych.

Agresywne zachowania dziecka, wycofanie, spóźnienia, przesiadywanie w szkole bardzo długo, kiepskie oceny pomomo potencjału. To tylko niektóre sypmtomy, które mogą świadczyć, że dziecko może być ofiarą przemocy domowej. Jak je poprawnie rozpoznać? Jakie są rodzaje przemocy domowej  i co się wtedy dzieje z naszymi uczniami?  Jak sobie radzić w tak trudnych dla nas sytuacjach? Jakie są obowiązki szkoły w takiej sytuacji?  Na te pytania odpowiemy w kursie.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Szkolna diagnoza pedagogiczna – z marszu. 5 narzędzi diagnostycznych dla każdego nauczyciela

Wstępna diagnoza pedagogiczna jest wymagana od szkoły w zakresie umiejętności uczniów, u których występują trudności w nauce, dlatego właśnie przygotowałyśmy kurs, podczas którego poznamy zestaw narzędzi diagnozujących, które każdy może wykorzystać u uczniów w każdym wieku, od edukacji wczesnoszkolnej po uczniów starszych.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

SPE-cjaliści od zadań SPE-cjalnych // ścieżka edukacyjna

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.
Sale!

SPE-cjaliści od zadań SPE-cjalnych // ścieżka edukacyjna

Out z stock Ścieżka doskonalenia dla nauczycieli pracujących z uczniami z SPE w klasach ZAKRES TEMATYCZNY Integracja klasy i reagowanie na wykluczenie Plan zajęć dla wychowawców i pomysły na lekcje Współpraca z rodzicami Relacyjne podejście do uczniów Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: 390.00 zł 295.00 zł Zapisz się na ścieżkę doskonalenia Opis ścieżki Kursy w ścieżce […]

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 390.00 zł.Current price is: 295.00 zł.

Hokus-focus! Skuteczne zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 52.00 zł.
Sale!

Hokus-focus! Skuteczne zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze

Jak skutecznie poprowadzić zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze? Na szkoleniu otrzymasz gotowy zestaw pomysłów i wskazówek, jak pracować z uczniami oraz uniwersalny narzędziownik, który przyda się osobie prowadzącej zajęcia niezależnie od lat doświadczenia.

Koszt rocznego dostępu do kursu: Original price was: 67.00 zł.Current price is: 52.00 zł.

SPE – sfera papierologii edukacyjnej, czyli sprawdzony przepis na IPET i WOPFU

Sfera papierologii edukacyjnej (SPE) to temat dla każdego nauczyciela. Dowiedz się jak sporządzić IPET oraz WOPFU, czyli dokumenty niezbędne dla ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Trafione wybory. Doradztwo zawodowe dla uczniów ze SPE

Jak rozmawiać o trudnościach z młodymi ludźmi ze SPE o ich przyszłości? Jak wraz z nimi budować indywidualne plany kariery edukacyjno – zawodowej, które pomogą odnaleźć się młodym ludziom na rynku pracy? Jak realizować zadania z doradztwa zawodowego w stosunku do tej grupy uczniów? Zapisz się na kurs, a poznasz wskazówki w ramach doradztwa zawodowego dla uczniówe ze SPE.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 59.00 

Żywe srebro na lekcji – uczeń z ADHD i nadpobudliwością psychoruchową

Podczas kursu omówione są objawy nadpobudliwości i z czego mogą wynikać. Poruszamy również kwestię pracy z takim uczniem, ustalania zasad i ich przestrzegania, organizacji jego miejsca pracy, formułowania komunikatów w sposób jasny i zrozumiały, wzmacniania pozytywnego.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Lekcja interpretacji praktycznej – czyli jak przełożyć opinie i orzeczenia PPP na praktykę nauczycielską

Czytanie diagnoz wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne to dla niektórych nauczycieli, jak rozwiązywanie łamigłówek. Właśnie dlatego, stworzyliśmy ten kurs! Dzięki niemu, dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić opinie i orzeczenia PPP w praktykę szkolną, efektywnie i bez stresu. Zapisz się już teraz i naucz się przekładać opinie na praktyczne działania!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Jak odróżnić zaburzenia nastroju, depresję od buntu i lenistwa. Wsparcie ucznia z zaburzeniami nastroju.

Zgodnie z najnowszymi raportami stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest zatrważający. Niemal co 10 uczeń deklaruje, że ma za sobą próbę samobójczą, a niemal 40% o niej myślało. Za sprawą tego szkolenia, chcielibyśmy uwrażliwić nauczycieli na niepokojące sygnały, które mogą wskazywać na zaburzenia nastroju oraz na ich konsekwencje, a przede wszystkim zaprezentujemy metody pracy i komunikacji z uczniami cierpiącymi na depresję.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole

Kurs e-learningowy Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole. Zapisz się, a otrzymasz konkretne wskazówki, jak pracować z dzieckiem z ZA (Ustalanie zasad i skuteczne wydawanie poleceń-ustalanie granic i ich przestrzeganie), TUS oraz skuteczny system motywacyjny dla ucznia.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Zdolna bestia! Czyli wspólna nauka i praca z uczniem zdolnym.

Intelektualni giganci są dla nauczycieli wielkim wyzwaniem, ponieważ zmuszają pedagogów do zadawania sobie pytań: Jak z nim pracować? Jak takiego ucznia zintegrować z klasą.? Co zrobić, aby rozwinąć jego talent? Jak nim pokierować? A może też: czego ja się mogę od niego nauczyć? Czy czeka mnie przygoda w trakcie pracy z nim? Jeśli chcesz poznać innowacyjne podejście do pracy z uczniami zdolnymi - zapisz się na nasz warsztat, prowadzony przez uznaną ekspertkę w tej dziedzinie - Lidię Pasich.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Czas na równość, lekcja z akceptacji. Jak wspierać osoby LGBT+ w szkole.

Podczas kursu wyjaśnimy, kim są osoby LGBT+ i pokazujemy o tym, jak możemy je aktywnie wspierać w codziennych interakcjach, także wtedy, jeśli doznają przemocy homofobicznej. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie prowadzone przez specjalistkę z zakresu wspierania uczniów nieheteronormatywnych.

Dostęp bezpłatny, wystarczy się zapisać 0.00 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#NauczycielomJutra #DlaSzkołyzPomysłem