Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

SPE – sfera papierologii edukacyjnej, czyli sprawdzony przepis na IPET i WOPFU

Każdy nauczyciel, pedagog, dyrektor chce, aby uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, czuł się bezpiecznie w placówce. Ilość dokumentów, które należy sporządzić dla dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, często sprawia, że nie mamy siły i energii, aby poświęcić czas na przygotowanie ciekawych zajęć …

65.00 

Trafione wybory. Doradztwo zawodowe dla uczniów ze SPE

Opis kursu – Trafione wybory. Doradztwo zawodowe dla uczniów ze SPE: Zmieniające się warunki na rynku pracy, rozwój technologii, szybki wzrost nowych zawodów, staje się wyzwaniem dla młodych ludzi, którzy mają już w szkole podstawowej zaplanować swoją drogę zawodową. Jest …

59.00 

Nie mów nikomu, co się dzieje w domu! Pomoc uczniom z rodzin dysfunkcyjnych.

Kurs e-learningowy stanowiący kompendium wiedzy dla nauczycieli oferujących pomoc uczniom z rodzin dysfunkcyjnych. Formy pomocy i obowiązki prawne szkoły. Zapisz się na kurs!

65.00 

Żywe srebro na lekcji – uczeń z ADHD i nadpobudliwością psychoruchową

Podczas kursu omówione są objawy nadpobudliwości i z czego mogą wynikać. Poruszamy również kwestię pracy z takim uczniem, ustalania zasad i ich przestrzegania, organizacji jego miejsca pracy, formułowania komunikatów w sposób jasny i zrozumiały, wzmacniania pozytywnego.

65.00 

Lekcja interpretacji praktycznej – czyli jak przełożyć opinie i orzeczenia PPP na praktykę nauczycielską

Czytanie diagnoz wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne to dla niektórych nauczycieli, jak rozwiązywanie łamigłówek. Właśnie dlatego, stworzyliśmy ten kurs! Dzięki niemu, dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić opinie i orzeczenia PPP w praktykę szkolną, efektywnie i bez stresu. Zapisz się już teraz i naucz się przekładać opinie na praktyczne działania!

65.00 

Jak odróżnić zaburzenia nastroju, depresję od buntu i lenistwa. Wsparcie ucznia z zaburzeniami nastroju.

Według statystyk, coraz więcej dzieci ma zaburzenia nastroju. Niestety, problem ten jest często bagatelizowany i tłumaczony lenistwem i tzw. "trudnym wiekiem". Za sprawą tego szkolenia, chcielibyśmy uwrażliwić nauczycieli na niepokojące sygnały, które mogą wskazywać na zaburzenia nastroju oraz na ich konsekwencje. Co więcej, zaprezentujemy metody pracy i komunikacji z uczniami cierpiącymi na depresje. Zapisz się na szkolenie i dowiedz się, jak prawidłowo udzielać wsparcia uczniom z zaburzeniami nastroju!

65.00 

Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole

Kurs e-learningowy Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole. Zapisz się, a otrzymasz konkretne wskazówki, jak pracować z dzieckiem z ZA.

65.00 
Sale!

Zdolna bestia! Czyli wspólna nauka i praca z uczniem zdolnym.

Intelektualni giganci są dla nauczycieli wielkim wyzwaniem. Jak z nimi pracować? Jak takiego ucznia zintegrować z klasą.? Co zrobić, aby rozwinąć jego talent? Jak nim pokierować? A może też: czego ja się mogę od niego nauczyć? Czy czeka mnie przygoda w trakcie pracy z nim?

45.00 

Introwertycy są wśród nas. Narzędzia wspierające naukę i rozwój introwertycznych uczniów.

Kurs e-learningowy na którym poznasz wewnętrzny świat introwertyka oraz dowiesz się, jak wspierać rozwój introwertycznych uczniów. Gotowe i sprawdzone metody działania. Zapisz się na kurs!

59.00 

Czas na równość, lekcja z akceptacji. Jak wspierać osoby LGBT+ w szkole.

Podczas kursu wyjaśnimy, kim są osoby LGBT+ i pokazujemy o tym, jak możemy je aktywnie wspierać w codziennych interakcjach, także wtedy, jeśli doznają przemocy homofobicznej. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie prowadzone przez specjalistkę z zakresu wspierania uczniów nieheteronormatywnych.

0.00 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Będziemy Cię informować o naszych nowych webinarach i innych okazjach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem