Witaj w gronie Nauczycieli Jutra!

Wyświetlanie 51–75 z 79 wyników

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego odczarowany! Praktyczne wskazówki i gotowe rozwiązania dla ucznia i nauczyciela.

Kurs e-learningowy dla nauczycieli języka angielskiego, którzy stoją przed wyzwaniem przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Omówienie zmian w formule egzaminu, strategie nauczania, patenty na ciekawe lekcje. Zapisz się na kurs!

65.00 

To się liczy! Egzamin ósmoklasisty – jak przygotować uczniów? Część matematyczna

Kurs e-learningowy dla nauczycieli matematyki. Pokazujemy na nim zarówno bieżące wymagania egzaminacyjne, podstawę programową, jak i - przede wszystkim - metody. Matematyczne gry dydaktyczne, kruszenie zadań tekstowych, sposoby wizaulizacji danych oraz techniki sprzyjające kreatywności ucznia i nauczyciela. Zapisz się na kurs, dzięki któremu część matematyczna na egzaminie stanie się dla uczniów dużo bardziej przystępna.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Z egzaminem ósmoklasisty za pan brat. Część polonistyczna – jak przygotować uczniów?

Na czym polega sztuka „głębokiego uczenia się” i jak może pomóc w przygotowaniach do egzaminu 8-klasisty? Dowiedz się, jak – dzięki rozwijaniu siedmiu umiejętności związanych z myśleniem - przygotować do tego wyzwania swoich uczniów! Dzięki wiedzy z naszego kursu część polonistyczna pójdzie Twoim uczniom jak bułka z masłem!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 
Sale!

Majowy zawrót głowy – nowa matura z języka polskiego (2023). Jak przygotować uczniów? Baza ćwiczeń.

Rok 2023 = nowa matura z języka polskiego. Kurs stanowi odpowiedź na wprowadzone zmiany w formule egzaminu maturalnego. Duża dawka wiedzy oraz materiałów, które Pomogą w przygotowaniach do nowej matury! Zapisz się na kurs!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 40.00 

Supermoc czy superprzeszkoda? Style pracy uczniów w szkole i podczas egzaminów

Błędy wynikające ze zbyt szybkiego i pobieżnego czytania poleceń, z szukania "dziury w całym", nieumiejętność proszenia o pomoc - to edukacyjna codzienność. Co zrobić, aby sposób pracy nie przeszkadzał uczniom w osiągnięciu sukcesu, lecz stał się ich supermocą?

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Żywe srebro na lekcji – uczeń z ADHD i nadpobudliwością psychoruchową

Podczas kursu omówione są objawy nadpobudliwości i z czego mogą wynikać. Poruszamy również kwestię pracy z takim uczniem, ustalania zasad i ich przestrzegania, organizacji jego miejsca pracy, formułowania komunikatów w sposób jasny i zrozumiały, wzmacniania pozytywnego.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Wykluczenie rówieśnicze boli naprawdę! Strategia pracy z uczniem i z całą klasą

Wykluczenie rówieśnicze jednego z uczniów to problem, z którym spotkał się praktycznie każdy wychowawca. I każdy wie, że nie można tego zignorować - odcięcie od grupy ma przecież ogromne konsekwencje dla rozwoju. Co więc robić? Jak pracować z klasą? Jak wspierać ucznia? Na naszym kursie pokazujemy metody, ćwiczenia, narzędzia oraz aktorską procedurę opracowaną przez nasz zespół.

Koszt udziału rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Czas na las! Przedszkola leśne w warunkach powszechnej edukacji przedszkolnej

Kurs e-learningowy dla nauczycieli, którzy zamierzają wprowadzić elementy założeń przedszkola leśnego w swojej standardowej placówce. Przykłady działań edukacyjnych i rozrywkowych do wykorzystania w plenerze. Zapisz się na kurs!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 
Sale!

Lekcja interpretacji praktycznej – czyli jak przełożyć opinie i orzeczenia PPP na praktykę nauczycielską

Czytanie diagnoz wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne to dla niektórych nauczycieli, jak rozwiązywanie łamigłówek. Właśnie dlatego, stworzyliśmy ten kurs! Dzięki niemu, dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić opinie i orzeczenia PPP w praktykę szkolną, efektywnie i bez stresu. Zapisz się już teraz i naucz się przekładać opinie na praktyczne działania!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 45.00 

I kto to mówi? Komunikacja w oparciu o Stany Ja – transakcje

Co mówić do „małego buntownika”? Jak pobudzić Dorosłego, gdy uczeń „nie wie, czego nie wie?” Jak reagować na teksty „o podwójnym znaczeniu”? Jak reagować, gdy uczeń śmiejąc się, sam poniża siebie? Jak rozmawiać z ludźmi, którzy „wiedzą lepiej, co należy”?

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Wygrywająca edukacja – praktyka Analizy Transakcyjnej w szkole. Uczeń w 3 odsłonach – Stany Ja w AT

W myśl Analizy Transakcyjnej każdy z nas posiada 3 Stany Ja – Ja Rodzic, Ja Dorosły i Ja Dziecko. Stany Ja to jakby „odsłony naszej osobowości” – wzorce myślenia, postępowania, przeżywania. Każdy z nich jest ważny i potrzebny.

Dostęp bezpłatny, wystarczy się zapisać 0.00 

Jak odróżnić zaburzenia nastroju, depresję od buntu i lenistwa. Wsparcie ucznia z zaburzeniami nastroju.

Zgodnie z najnowszymi raportami stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest zatrważający. Niemal co 10 uczeń deklaruje, że ma za sobą próbę samobójczą, a niemal 40% o niej myślało. Za sprawą tego szkolenia, chcielibyśmy uwrażliwić nauczycieli na niepokojące sygnały, które mogą wskazywać na zaburzenia nastroju oraz na ich konsekwencje, a przede wszystkim zaprezentujemy metody pracy i komunikacji z uczniami cierpiącymi na depresję.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole

Kurs e-learningowy Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole. Zapisz się, a otrzymasz konkretne wskazówki, jak pracować z dzieckiem z ZA (Ustalanie zasad i skuteczne wydawanie poleceń-ustalanie granic i ich przestrzeganie), TUS oraz skuteczny system motywacyjny dla ucznia.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 
Sale!

Mowa nienawiści – pomysł na lekcję wychowawczą. Warsztat wychowawcy jutra

Hejt i mowa nienawiści nie znikną w magiczny sposób. Możemy jednak pomóc naszym uczniom radzić sobie z nimi. Chcesz przeprowadzić lekcję wychowawczą, dotyczącą zjawiska hejtu i mowy nienawiści? Zapraszamy na kurs, na którym dostaniesz gotowy scenariusz wraz z kartami pracy.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 40.00 

Przedszkolne rodzynki i ananasy. Dziecko z trudnościami – jak pracować z nim, jak pracować z grupą?

Dziecko z trudnościami o podłożu emocjonalnym potrzebuje dużej dawki wsparcia i uwagi. Jak to pogodzić z pracą z innymi dziećmi? Na szczęście, istnieją takie metody, techniki i ćwiczenia, które świetnie sprawdzą się w pracy z całą grupą, a przy tym, będą miały korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego rodzynka. Zapisz się na nasz kurs i zyskaj szeroki wachlarz narzędzi do pracy z grupą przedszkolną.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Fake news? Sprawdzam! Edukacja w czasach dezinformacji

Chcesz zostać specjalistą od rozpoznawania fake newsów i otrzymać narzędzia do pracy z uczniami? Na naszym kursie dowiesz się, jak rozpoznawać fake newsy, po co one w ogóle powstają i jak się przed nimi chronić. Poznasz też szereg narzędzi i ćwiczeń do pracy ze swoją klasą - tak, abyś kształcił mądrych i świadomych obywateli XXI wieku.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Zdolna bestia! Czyli wspólna nauka i praca z uczniem zdolnym.

Intelektualni giganci są dla nauczycieli wielkim wyzwaniem. Jak z nimi pracować? Jak takiego ucznia zintegrować z klasą.? Co zrobić, aby rozwinąć jego talent? Jak nim pokierować? A może też: czego ja się mogę od niego nauczyć? Czy czeka mnie przygoda w trakcie pracy z nim?

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Co jest grane? Elektroniczna rozrywka – kiedy i jak reagować?

Kurs e-learningowy dla rodziców i nauczycieli na temat korzystania dzieci i młodzieży z gier wideo. Elektroniczna rozrywka, klasyfikacja gier PEGI, rola przemocy w grach, scenariusze lekcji.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 39.00 

Kalendarz dni nietypowych w Twoim przedszkolu. Sprawdzone pomysły na kreatywne zajęcia

Kalendarz obfituje w wiele okazji do świętowania i to takich, które mogą zaskakiwać, wywoływać uśmiech i zaciekawienie, dlatego są rewelacyjnym pomysłem na pracę z przedszkolakami w każdym wieku. Bo któż nie chciałby świętować np. Dnia Czekolady? Na które nietuzinkowe święta postawić? Jak znaleźć czas na dodatkowe działania? Kogo i jak zaangażować do współpracy? Na kursie dostaniesz plan działania z gotowymi rozwiązaniami na każdy miesiąc.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 39.00 

Przedszkolne szare myszki – praca z dzieckiem nieśmiałym wyzwaniem dla nauczyciela

Kurs e-learningowy pełen pomysłów na zabawy budujące pewność siebie oraz na aktywizację społeczną nieśmiałych przedszkolaków. Praca z dzieckiem nieśmiałym nigdy nie była tak łatwa i przyjemna! Przekonaj się!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00 

Czym skorupka za młodu… Kompetencje kluczowe w przedszkolu

Jak kształtować kompetencje kluczowe w przedszkolu? Dowiesz się na naszym szkoleniu online z zaświadczeniem MEN. Zdobądź konkretne wskazówki oraz propozycje zabaw i zajęć.

Koszt rocznego dostępu do kursu:65.00 
Sale!

ReputacJA online – pomysł na lekcję wychowawczą. Warsztat wychowawcy jutra

Nauczyciele doskonale zdają sobie sprawę, że pomysły ich uczniów na budowanie własnego wizerunku w sieci nie są zbyt konstruktywne. Chcesz przeprowadzić lekcję wychowawczą, dotyczącą budowania samoakceptacji i świadomego kreowania wizerunku online? – Zapraszamy na kurs! Otrzymasz na nim gotowy scenariusz wraz z ćwiczeniami na 2-3 lekcje wychowawcze.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 40.00 

W przyszłości będę… kim chcę! Doradztwo zawodowe dla klas 1-3 SP

Kim byś chciał/a zostać jak dorośniesz? - pytanie, takie samo od niepamiętnych czasów, a uzyskiwane odpowiedzi zmieniają się jak w kalejdoskopie. Zatem, po co prowadzić doradztwo zawodowe dla klas 1-3? Przede wszystkim, po to, aby wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, wspierać w rozwijaniu zainteresowań, poszerzać ich wiedzę na temat różnych zawodów i wiele, wiele innych. Zapisz się na nasze szkolenie i skorzystaj z gotowych scenariuszy do prowadzenia zajęć z doradztwa.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 50.00 

Trudności (nie)typowe – gry psychologiczne w szkole i poza nią

Szkoła to jedno z wielu miejsc, gdzie można wpaść w sidła tzw. "emocjonalnych pułapek". Gry psychologiczne w szkole są właśnie przykładem takich pułapek. W gry mogą być zaangażowani wszyscy uczestnicy życia szkolnego, czyli nauczyciele, uczniowie, rodzice itd. Te gry nie mają jednak szczęśliwego rozwiązania, a wręcz przeciwnie, trzeba się mierzyć z ich nieprzyjemnymi konsekwencjami. Grom można jednak zapobiegać, można je przerywać poprzez nadanie innego biegu rozmowie. Jak to zrobić? Porozmawiamy na tym na naszym kursie!

Koszt rocznego dostępu do kursu: 55.00 

Próba zmiany nic nie zmienia – dialog motywujący w doradztwie szkolnym

Jak rozmawiać z uczniem, aby wzbudzić w nim motywację i chęć do osiągnięcia konkretnego celu? Z pomocą przychodzi - dialog motywujący, czyli metoda za sprawą której, rozmowa z nawet trudnymi trudnymi uczniami przestanie być niemiłym i nieużytecznym obowiązkiem, a stanie się, rozmową opartą na empatii i wzajemnym zrozumieniu. Nasz kurs przygotuje Ciebie do korzystania z technik dialogu motywującego w pracy doradcy zawodowego.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 65.00