Podczas kursu wyjaśnimy, kim są osoby LGBT+ i pokazujemy o tym, jak możemy je aktywnie wspierać w codziennych interakcjach, także wtedy, jeśli doznają przemocy homofobicznej. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie prowadzone przez specjalistkę z zakresu wspierania uczniów nieheteronormatywnych.
Dostęp bezpłatny, wystarczy się zapisać 0.00 zł
Zgodnie z najnowszymi badaniami, jako osoby LGBT+ identyfikuje się około 5% procent całego naszego społeczeństwa i 10,5% Polek i Polaków z grupy wiekowej 14-29 lat. (badania z 2016 roku przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych Dalia z Berlina). Jest więc oczywistym fakt, że dzieci i młodzież nieheteronormatywna chodzi do absolutnie każdej szkoły i stanowi w społeczności uczniowskiej istotną grupę. To uczniowie i uczennice, którzy (niestety) wymagają dodatkowego wsparcia ze strony nauczycielek i nauczycieli. Nierzadko spotykają się bowiem z niechęcią, nienawiścią, przemocą i odrzuceniem. Niejednokrotnie też, właśnie z obawy przed reakcją otoczenia, decydują się ukrywać swoją tożsamość czy orientację psychoseksualną.
To, jak zachowuje się kadra szkoły ma niebagatelny wpływ na dobrostan młodzieży LGBT+ – to, czy czują się akceptowani, bezpieczni, wkluczeni, obecni. To właśnie drobne, codzienne, działania nauczycielek i nauczycieli są dla nich ogromnym źródłem wsparcia. Podczas webinaru wyjaśnimy, kim są osoby LGBT+ i podyskutujemy o tym, jak możemy je aktywnie wspierać w codziennych interakcjach, także wtedy, jeśli doznają przemocy homofobicznej.
W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. W kursie “Czas na równość, lekcja z akceptacji. Jak wspierać osoby LGBT+ w szkole.” pobierzesz:
Na obrazku obok możesz zobaczyć dokładną listę materiałów zamieszczonych w kursie:
Przez wiele lat nauczycielka języka angielskiego i opiekunka Szkolnej Grupy Amnesty International w I LO w Kędzierzynie-Koźlu. Obecnie wykładowczyni, związana z anglistyką w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego, w którym pełni także funkcję Pełnomocniczki ds. równego traktowania. Realizatorka licznych projektów dotyczących przeciwdziałania dyskryminacji, adresowanych zarówno do środowiska akademickiego jak i lokalnego. Autorka publikacji z zakresu komunikacji międzykulturowej, gender i teorii krytycznej. Polska laureatka Nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata” w 2010 roku, Europejskiej Nagrody Tolerancji oraz nagrody „Hiacynt” (2008).
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 299.00 zł
Dla kursantów
Dokumenty i informacje
Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!
Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.
© Copyright 2024 NODN Progresfera
Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!
Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.