Witaj w gronie Nauczycieli Jutra!

Fake news? Sprawdzam! Edukacja w czasach dezinformacji

Chcesz zostać specjalistą od rozpoznawania fake newsów i otrzymać narzędzia do pracy z uczniami? Na naszym kursie dowiesz się, jak rozpoznawać fake newsy, po co one w ogóle powstają i jak się przed nimi chronić. Poznasz też szereg narzędzi i ćwiczeń do pracy ze swoją klasą – tak, abyś kształcił mądrych i świadomych obywateli XXI wieku.

Koszt rocznego dostępu do kursu: 67.00 

Cóż za cudowna sprawa – w końcu żyjemy w czasach, w których każdy ma dostęp do nielimitowanej ilości informacji, niezależnie od tego, gdzie mieszka i z jakiego domu pochodzi. Jednak… czy to naprawdę powód do radości? Internet zalany jest spiskowymi narracjami, sensacyjnymi pseudo-faktami czy fałszywymi wiadomościami i poradami. Z badań przeprowadzonych przez KANTAR (03.2018) wynika, że 75% z nas spotyka się z fake newsami kilka razy w tygodniu. Co gorsza, nie tylko uczniowie, lecz również MY – dorośli – często dajemy się zmanipulować wiadomościom z sieci. Co więc robić? 

Zamiast odcinać się od zasobów Internetu, lepiej po prostu zdobyć niezbędną w dzisiejszym świecie kompetencję – czyli umiejętność weryfikowania informacji i reagowania na nie. Rozkładając to na czynniki pierwsze: musimy wiedzieć, co powinno zwrócić naszą uwagę i wzmóc czujność, jak skutecznie weryfikować poszczególne dane oraz – jak reagować, jeśli spotykamy się z fake newsami, publikowanymi np. przez naszych znajomych. Dopiero, gdy sami opanujemy tę umiejętność, będziemy mogli być przewodnikami dla uczniów po współczesnym świecie dezinformacji. A jako że fake newsy w najbliższym czasie nie znikną, rozwijanie krytycznego myślenia u dzieci i młodzieży to jedno z najważniejszych zadań dzisiejszej edukacji. 

Jeśli chcesz zostać specjalistą od rozpoznawania fake newsów i otrzymać narzędzia do pracy z uczniami – zapraszamy na szkolenie!

Organizacja kursu:

  • Fake newsy, postprawda i clickbajty – czyli o co to całe zamieszanie
  • Sygnały ostrzegawcze – które informacje powinny wzbudzać naszą czujność
  • Jak weryfikować wiadomości: narzędzia i procedury, ułatwiające krytyczną ocenę informacji
  • Walka z fake newsami w sieci – czyli aktywiści i eksperci w akcji
  • Narzędzia online, gry i ćwiczenia – inspiracje na warsztaty dla uczniów i uczennic z różnych grup wiekowych
  • Źródła gotowych materiałów do pracy z klasami

Z Progresferą otrzymujesz Obszerne materiały w PDF

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. W kursie „Fake news? Sprawdzam! Edukacja w czasach dezinformacji”  pobierzesz:

Na obrazku obok możesz zobaczyć dokładną listę materiałów zamieszczonych w kursie: 

Dlaczego warto nam zaufać? Przeczytaj opinie o kursie:

Poziom satysfakcji osób uczestniczących w szkoleniu: na podstawie wypełnionych ankiet ewaluacyjnych

Trenerka Aleksandra Klupś

Psycholożka, absolwentka UAM w Poznaniu, Studiów Podyplomowych z zakresu Przygotowania Pedagogicznego oraz Mediacji i Negocjacji, absolwentka Szkoły Trenerów, praktyk Analizy Transakcyjnej w polu Edukacji w cyklu zaawansowanych szkoleń, doradczyni zawodowa, pozaszkolnie-rekruterka. Od 2009 roku pracuje i szkoli dorosłych, dzieci i młodzież, od 2011 jest trenerką NODN Progresfera.

trenerka Agnieszka Elżbieta Kuca

Psycholożka, doradczyni zawodowa, Praktyczka Analizy Transakcyjnej w polu edukacji. Uczestniczy w zaawansowanych szkoleniach z zakresu Analizy Transakcyjnej. Ukończyła Szkołę Trenerów, posiada uprawnienia pedagogiczne. Prowadzi również procesy rekrutacyjne dla biznesu. Od ponad 2009 roku prowadzi warsztaty dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży, od 2011 roku dla nauczycieli jako trenerka NODN Progresfera.

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary z materiałami na lekcje wychowawcze:

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#NauczycielomJutra #DlaSzkołyzPomysłem