Co rzeczywiście WIEMY na temat motywacji i co z tego WYNIKA dla praktyki nauczycielskiej? Na naszym kursie pokażemy współczesne podejście do motywacji. Nacisk położymy oczywiście na udzielenie odpowiedzi JAK wzbudzać i wzmacniać motywację uczniów – pokażemy praktyczne metody i wskazówki na budowanie motywacji.

Marzeniem każdego nauczyciela jest klasa, w której każdy uczeń jest zmotywowany, chętny do nauki, osiągający sukcesy na miarę swoich możliwości oraz chętnie angażujący się w dodatkowe działania i propozycje ze strony szkoły. Jednocześnie jednak nauczyciele coraz częściej mają wrażenie, że uczniom nie chce się nic i nic ich nie interesuje, że szkoła jest ich zdaniem niepotrzebna i nudna. Co więcej, brak motywacji dotyczy nie tylko uczniów, którzy mają słabe wyniki – brak zaangażowania i niechęć do własnej inicjatywy często widać również u tych, których potencjał jest dość wysoki.

Bywają takie momenty, kiedy chciałyby się nacisnąć w głowach uczniów magiczny „przycisk”, który sprawiłby, że byliby zmotywowani. Niestety taka metoda nie istnieje. W takim razie – co rzeczywiście WIEMY na temat motywacji i co z tego WYNIKA dla praktyki nauczycielskiej?

Na naszym kursie pokażemy współczesne podejście do motywacji i koncepcję, która pomaga uporządkować myślenie. Nacisk położymy oczywiście na udzielenie odpowiedzi JAK wzbudzać i wzmacniać motywację uczniów – pokażemy praktyczne metody i wskazówki na budowanie motywacji.

• Motywacja, czyli w sumie co? Spojrzenie na punkty wspólne różnych podejść do motywacji
  • Teoria, która sprawdza się w praktyce szkolnej – SDT
  • Systemowa demotywacja – jak podejść do zagrożeń wynikających z systemu
  • Jak motywować zdemotywowanych: dwie drogi budowania motywacji i zaangażowania u uczniów
  • Budowanie poczucia własnej skuteczności: informacje zwrotne, filtry znaków rozpoznania, budowanie poczucia autonomii, wsparcie kompetencji w zakresie uczenia się
  • Flow przy nauce: wzbudzanie ciekawości, motywujące formy pracy, wpływ relacji, znaczenie przydatności
  • Psychologia rozwoju dzieci i młodzieży a działania motywacyjne nauczyciela
  • System naczyń połączonych: jak motywować w klasie wybranych uczniów tak, aby nie zdemotywować innych?

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. W kursie “Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce… Budowanie motywacji i zaangażowania uczniów”  pobierzesz:

Trenerka Aleksandra Klupś

Psycholożka, absolwentka UAM w Poznaniu, Studiów Podyplomowych z zakresu Przygotowania Pedagogicznego oraz Mediacji i Negocjacji, absolwentka Szkoły Trenerów, praktyk Analizy Transakcyjnej w polu Edukacji w cyklu zaawansowanych szkoleń, doradczyni zawodowa, pozaszkolnie-rekruterka. Od 2009 roku pracuje i szkoli dorosłych, dzieci i młodzież, od 2011 jest trenerką NODN Progresfera.

trenerka Agnieszka Elżbieta Kuca

Psycholożka, doradczyni zawodowa, Praktyczka Analizy Transakcyjnej w polu edukacji. Uczestniczy w zaawansowanych szkoleniach z zakresu Analizy Transakcyjnej. Ukończyła Szkołę Trenerów, posiada uprawnienia pedagogiczne. Prowadzi również procesy rekrutacyjne dla biznesu. Od ponad 2009 roku prowadzi warsztaty dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży, od 2011 roku dla nauczycieli jako trenerka NODN Progresfera.

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary z zakresu prowadzenia efektywnych lekcji: