Sfera trenera – Małgorzata Trybuś

Małgorzata Trybuś

Pedagog, właściciel firmy świadczącej usługi szkoleniowo-rozwojowe, introwertyk wyuczony zachowań ekstrawertywnych, entuzjasta wszelkich podróży: po świecie fizycznym, świecie wiedzy i koncepcji, świecie emocji, świecie ludzkiego umysłu. Humanista z mózgiem ścisłowca, taka która w drodze do pracy wysłucha wykładu W. Eichelbergera a w drodze powrotnej nie pogardzi rozważaniami A.Dragana o czarnych dziurach. Uwielbia szukać niekonwencjonalnych rozwiązań towarzysząc innym w rozwoju, ale również jak zamontować dwumetrowej wysokości drzwi w piwnicy w otworze 1,8m bez kucia. Od młodości jest wierna duchowości, medytacji, sudoku i muzyce klasycznej w nowoczesnej aranżacji.

Specjalizacja trenerska:

  • Specjalizuje się w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwojem kompetencji miękkich, zarządzaniem grupą, komunikacją interpersonalną.

Coraz więcej dzieci i młodzieży choruje na depresję i zaburzenia nastroju. Jednocześnie w Polsce kultura dbania o zdrowie psychiczne dopiero się rozwija i często brakuje rodzicom, nauczycielom, młodym ludziom wiedzy z tego zakresu, co powoduje bagatelizowanie problemu lub udzielanie nieskutecznego wsparcia. Przed nauczycielami pojawiają się trzy podstawowe zadania. Po pierwsze umiejętności diagnostyczne: jak odróżnić zwykłe lenistwo, zły nastrój od zaburzeń depresyjnych, po drugie: rozpoczęcie współpracy z rodziną, w celu uzyskania pomocy medycznej (farmakologicznej, psychiatrycznej, terapeutycznej) i po trzecie: własny rozwój – jak samemu rozmawiać, wspierać i zindywidualizować pracę z takim uczniem. Poznaj konkretne narzędzia i wskazówki, które pozwolą Ci efektywnie reagować na te wyzwania.

  • jak rozpoznać depresję w warunkach szkolnych i odróżnić ją od innych symptomów zaburzeń nastroju
  • jak przeprowadzić wywiad diagnostyczny z rodzicem
  • jak rozpocząć współpracę z rodzicem w celu udzielenia efektywnego wsparcia dziecku
  • jak rozmawiać z uczniem cierpiącym na depresję
  • jak indywidualizować pracę z takim uczniem, w celu wsparcia procesu leczenia
  • Forma szkolenia: online (2 godziny zegarowe) lub stacjonarnie (2-3 godziny zegarowe)
  • Warsztatowa forma zajęć, dzięki temu szkolenie ma praktyczny charakter
  • Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzyma papierowe zaświadczenie zgodne z wymaganiami MEiN (mamy akredytację KO)
  • Po szkoleniu przekazujemy obszerne materiały w PDF, zawierające obszerny opis treści ze szkolenia oraz ich rozszerzenie
  • Cena szkolenia: forma stacjonarna (klik), forma online (klik)

Aby zamówić szkolenie wypełnij formularz: KLIK. Skontaktujemy się w celu doprecyzowania szczegółów w przeciągu maksymalnie 3 dni. 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#NauczycielomJutra #DlaSzkołyzPomysłem