Sfera trenera – dr Anna Traut-Seliga

dr Anna Traut-Seliga

Nauczycielka biologii (w liceum) i przedmiotów przyrodniczych (w uczelni wyższej), wyżej ceni sobie uczenie rozpoznawania ptaków po głosach, niż uczenie o cyklu Krebsa. Kocha rośliny i ogląda je pod każdym możliwym kątem: morfologicznym, fizjologicznym, a także etnobotanicznym. Uważa, że grzyby rządzą światem, choć rozumie, że owady mogłyby się z nią nie zgodzić. Z narażeniem życia organizuje konwenty fantastyczne i jest przekonana, że w Puszczy Bolimowskiej widziała Entów. Najszczęśliwsze chwile spędza w marszu, w każdej możliwej chwili (nawet w takiej, w której powinna pracować) – czyta książki. Jeśli nie czyta, to gra w planszówki, albo maluje figurki do bitewniaków. Ogólnie prowadzi szczęśliwe życie nerda, nieczęsto opuszczając swoją norkę pod kamieniem na skraju Puszczy Bolimowskiej.

Specjalizacja trenerska:

• Chętnie dzieli się wiedzą przyrodniczą z ludźmi w każdym wieku.
  • Ma programy edukacyjne między innymi z zakresu botaniki, etnobotaniki, dzikich roślin jadalnych (teoria i praktyka), dendrologii, edukacji globalnej, zagrożeń środowiskowych, zmian klimatu, znaczenia i ochrony różnorodności biologicznej.
  • Również chętnie dzieli się wiedzą z zakresu mitologii ludów indoeuropejskich.