Narzędziownik doradcy zawodowego – ćwiczenia na każdy moduł doradczy

Podczas kursu przedstawiamy ćwiczenia na każdy moduł doradczy – zarówno do ćwiczeń indywidualnych, jak i grupowych, możliwe do prowadzenia w wersji klasycznej, jak i – przy użyciu aplikacji. Nasze propozycje to tłumaczenia ćwiczeń z Niemiec, ćwiczenia autorskie doradczyń NODN Progresfera oraz modyfikacje ćwiczeń proponowanych przez ORE.

Treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego są bardzo obszerne – z założenia ich realizacja wymaga współpracy między wszystkimi nauczycielami. Liczba godzin lekcji z zakresu doradztwa jest przy tym bardzo ograniczona. Doradcy, jak również wychowawcy nie mają łatwo – ćwiczeń z zakresu 1 i 2 modułu jest mnóstwo, jednak wiele z nich jest po prostu mało skuteczna. A na moduł 3 i 4, związany z podejmowaniem decyzji – brak pomysłów! Aby maksymalnie efektywnie wykorzystać godziny doradcze warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą ułożyć spójny program!

Dlatego zapraszamy na kurs – „Narzędziownik doradcy zawodowego – ćwiczenia na każdy moduł doradczy”! Podczas kursu przejdziemy przez treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego i zaproponujemy różnorodne ćwiczenia, które pozwolą kształcić kompetencje uwzględniane we WSZYSTKICH modułach. Przedstawimy rozwiązania zarówno do ćwiczeń indywidualnych, jak i grupowych, możliwe do prowadzenia w wersji klasycznej, jak i – przy użyciu aplikacji. Ten kurs to waliza narzędziowa dla każdego doradcy szkolnego!

Nasze propozycje to tłumaczenia ćwiczeń z Niemiec, ćwiczenia autorskie doradczyń NODN Progresfera oraz modyfikacje ćwiczeń proponowanych przez ORE.

Kurs adresowany jest dla doradców zawodowych prowadzących lekcje z doradztwa zawodowego – zarówno w klasach 7-8 SP, jak i w szkołach ponadpodstawowych. Prezentowane ćwiczenia na każdy moduł doradczy dopasowane są do obu poziomów edukacyjnych i różnych typów szkół – wiele z nich posiada modyfikacje dla wszystkich poziomów kształcenia, tak aby każdy nauczyciel znalazł narzędzia dla siebie.

• Współczesne podejście do doradztwa, czyli co do czego tak naprawdę ma się dopasować (omówienie współczesnego podejścia wraz z gotowymi ćwiczeniami)
  • Odkrywanie siebie (moduł 1) – jak pomóc uczniom przejść od ogólnych określeń do określenia ich rzeczywistych zasobów
  • Świat współczesnych zawodów (moduł 2) – jak przedstawić przyszłe ścieżki kariery, które jeszcze nie istnieją
  • Uczenie się przez całe życie (moduł 3) – jak łączyć opcje uczenia formalnego i nieformalnego w optymalny dla siebie sposób?
  • Planowanie rozwoju i podejmowanie decyzji (moduł 4) – jak uczyć procesu świadomego podejmowania decyzji?

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. W kursie “Narzędziownik doradcy zawodowego – ćwiczenia na każdy moduł doradczy”  pobierzesz:

Trenerka Aleksandra Klupś

Psycholożka, absolwentka UAM w Poznaniu, Studiów Podyplomowych z zakresu Przygotowania Pedagogicznego oraz Mediacji i Negocjacji, absolwentka Szkoły Trenerów, praktyk Analizy Transakcyjnej w polu Edukacji w cyklu zaawansowanych szkoleń, doradczyni zawodowa, pozaszkolnie-rekruterka. Od 2009 roku pracuje i szkoli dorosłych, dzieci i młodzież, od 2011 jest trenerką NODN Progresfera.

trenerka Agnieszka Elżbieta Kuca

Psycholożka, doradczyni zawodowa, Praktyczka Analizy Transakcyjnej w polu edukacji. Uczestniczy w zaawansowanych szkoleniach z zakresu Analizy Transakcyjnej. Ukończyła Szkołę Trenerów, posiada uprawnienia pedagogiczne. Prowadzi również procesy rekrutacyjne dla biznesu. Od ponad 2009 roku prowadzi warsztaty dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży, od 2011 roku dla nauczycieli jako trenerka NODN Progresfera.

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary dla doradców zawodowych