Sfera trenera – Dorota Marczak

Dorota Marczak

Związana z edukacją już 25 rok. „Wychowana” przez gimnazjalistów, którzy wyszkolili ją w tematyce argumentacji i negocjacji, co zaowocowało różnymi pomysłami na komunikację z młodym człowiekiem. Prowadzi zajęcia zgodnie z hasłem: „najpierw relacja, potem edukacja”. Niepoprawna optymistka, wierząca w relacje szkoła-dom i stojąca po stronie ucznia. Nie boi się wyzwań i trudnych tematów, eksperymentuje z alternatywnymi sposobami oceniania. Odnalazła się w przestrzeni szkoleniowej, co dla niej samej było nie lada zaskoczeniem. Z ekscytacją czeka na każde kolejne spotkanie z drugim człowiekiem. Na warsztatach dla małych i dużych empatycznie i energetycznie pokazuje siłę coachingu. Uważnie podpatruje rozwiązania biznesowe, by adaptować je do edukacji. Nie wierzy w przypadki. Lubi przewietrzyć głowę na porannych spacerach lub przy pracy w ogrodzie.

Specjalizacja trenerska:

  • coaching w szkole jako pozytywne wzmocnienie nauczyciela i ucznia;
  • coaching i mentoring dla nauczycieli wchodzących do zawodu;
  • komunikacja w zespole wielopokoleniowym;
  • wypalenie zawodowe i profilaktyka anty-wypaleniowa

Wchodzisz do sali na spotkanie z rodzicami. Widzisz i czujesz wzrok wbity w Ciebie i wiesz, że nie będzie łatwo i nie wywiniesz się zapewnieniami, że pracujesz nad „tą sprawą”.

Co i jak powiedzieć o diagnozie Kasi? W jaki sposób zachęcić rodziców do życzliwego zrozumienia i wsparcia Twoich działań w obliczu Jej zachowań i wskazanych dostosowań?

Jak wyjaśnić pozostałym wychowankom, dlaczego Kasia ma inne zasady dotyczące pracy na lekcji i oceniania? W jakiej sytuacji między dziećmi zareagować, a w jakiej odpuścić?

Wreszcie – co z rodzicami Kasi? Czy wyrażą zgodę na otwarte mówienie o jej diagnozie? Co zrobić, jeśli tej zgody nie będzie?

Znasz te sytuacje? Czujesz te wątpliwości? Oczywiście, że tak! Jak więc się ich pozbyć? Jak przejść przez te okoliczności i znaleźć rozwiązania, by wszystkie strony czuły się OK, a żadne dziecko nie ucierpiało? Czy to w ogóle jest możliwe? Przekonasz się o tym na naszym szkoleniu!

  • perspektywa rodzica i ucznia, czyli jak diagnoza i opinia/orzeczenie wpływa na zachowanie dużych i małych
  • rozmowy indywidualne z rodzicami ucznia z koniecznością dostosowań
  • spotkania z rodzicami w klasie – co mówić / jak mówić / jak uzgodnić życzliwe wsparcie i zrozumienie
  • relacje w klasie – integracja i akceptacja kontra wykluczenie i konflikty
  • nauczyciel w epicentrum – strategie i techniki radzenia sobie z sytuacjami trudnymi
Dorota Marczak

Nauczycielka dyplomowana z ponad dwudziestoletnim stażem pracy. Certyfikowany coach ICF specjalizująca się w coachingu edukacyjnym. Trenerka. Koordynatorka ds. Programu Profilaktycznego „Godzina dla Młodych Głów” Fundacji UNAWEZA w województwie warmińsko-mazurskim. Prelegentka i panelistka na konferencjach naukowych. Menadżerka ds. współpracy z placówkami edukacyjnymi w NODN Progresfera. Stawia na otwartą, empatyczną komunikację i relacje. W czasie wolnym pracuje w ogrodzie, spaceruje, czyta i szuka przodków.

  • Forma szkolenia: online (2 godziny zegarowe) lub stacjonarnie (2-3 godziny zegarowe)
  • Warsztatowa forma zajęć, dzięki temu szkolenie ma praktyczny charakter
  • Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzyma papierowe zaświadczenie zgodne z wymaganiami MEiN (mamy akredytację KO)
  • Po szkoleniu przekazujemy obszerne materiały w PDF, zawierające obszerny opis treści ze szkolenia oraz ich rozszerzenie
  • Cena szkolenia: forma stacjonarna (klik), forma online (klik)

Na szkolenia stacjonarne trenerka dojeżdża do około 100 km od Olsztyna. W przypadku większej odległości – prosimy o wybór szkolenia online lub kontakt z naszym sekretariatem. 

Prosimy podać podstawowe dane kontaktowe. Skontaktujemy się w celu doprecyzowania szczegółów w przeciągu maksymalnie 3 dni. 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#NauczycielomJutra #DlaSzkołyzPomysłem