Konferencja Let’s PLAY! Podsumowanie wydarzenia

Cóż to było za wydarzenie!

Dwudniowa konferencja była miejscem do dyskusji na temat wprowadzania elementów Game Based Learning oraz Grywalizacji do polskiej edukacji. Grono zaproszonych prelegentów było wybitne, a uczestnicy konferencji nie zawiedli jeśli chodzi o frekwencję, merytoryczną dyskusję oraz liczbę ciekawych inspiracji (co widać dokładnie na grafice po lewej stronie!).

Konferencja obfitowała w liczne wykłady, na których uczestnicy mieli okazję posłuchać, m.in. o tym, jaki wpływ mają gry na rozwój dzieci i młodzieży, jak wykorzystywać gry w procesie uczenia się, gdzie szukać pomysłów na prowadzenie zajęć lekcyjnych itp. Nie zabrakło również części warsztatowej! Uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w 1 z 8 proponowanych warsztatów. Tematyka warsztatów była bardzo zróżnicowana: od warsztatu z tworzenia gier planszowych, poprzez gry terenowe, aż do wykorzystywania aplikacji i gier wideo w procesie edukacji. Ciężko jednak podzielić obie te części (część wykładową i warsztatową) na mniej lub bardziej praktyczną, ponieważ obie były bardziej praktyczne! Można się o tym przekonać oglądając poszczególne wystąpienia (KLIK)

Opinie uczestników

Prelegenci i tematyka wystąpień

Organizator i Partnerzy

Organizator konferencji - NODN Progresfera

W Progresferze Od ponad 10 lat pracujemy na rzecz edukacji i wierzymy,
że wspólnymi siłami możemy ją oddolnie zmieniać na lepsze. Szkolimy nauczycieli i pokazujemy im proste i skuteczne pomysły i rozwiązania. Prowadzimy platformę szkoleniową, na której, wraz z naszymi wspaniałymi trenerkami, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Szukamy też możliwości, aby urzeczywistniać większe projekty, takie jak Projekt Let’s PLAY! Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja.

Kluczową osobą zaangażowaną w projekt jest Robin Isfold Munkvold, profesor nadzwyczajny w dziedzinie technologii informatycznych. Robin od 15 lat uczy i prowadzi badania w dziedzinie technologii informatycznych, rozwoju oprogramowania i gier cyfrowych. Opublikował wiele międzynarodowych artykułów na ten temat i był kierownikiem projektów związanych z grami i nauką. Robin jest częścią grupy zarządzającej Centre for Excellent IT-education, zarządzającej i prowadzącej badania na tematy związane ze szkolnictwem wyższym, technologiami informatycznymi i jakością środowiska uczenia się.

nord-university_logo_201809041200251

Partner - Uniwersystet NORD

Nord University zajmuje się tworzeniem programów edukacyjnych i badań ze szczególnym naciskiem na (między innymi) edukację. Współpracuje z partnerami międzynarodowymi, np. Rosja, Ukraina i Słowacja. Zaangażowany w projekt Wydział Nauk Społecznych jest jednym z największych norweskich ośrodków edukacji i badań w swojej dziedzinie. Badania prowadzone przez Wydział mają między innymi formę projektów stosowanych i interdyscyplinarnych.

eduexpert

Partner - Eduexpert

Eduexpert realizuje projekty edukacyjne i szkoleniowe od 2010. Firma wyspecjalizowała się w produkcji edukacyjnych materiałów cyfrowych o wysokiej jakości, jak filmy, animacje, programy. Firma realizuje z sukcesem projekty finansowane z UE, funduszy norweskich, jak i na zlecenie MEN. Zespół firmy składa się z szerokiego grona różnorodnych ekspertów współpracujących w zakresie tworzenia nowoczesnych e-materiałów wykorzystywanych przez młodzież i dorosłych.

Strefa Expo

Jak na profesjonalną konferencję przystało, mieliśmy również swoją strefę Expo. Podczas przerw pomiędzy wykładami, uczestnicy mieli okazję porozmawiać z wystawcami oraz skorzystać z wielu darmowych benefitów, np. e-booków, aplikacji, gier itp.