Back

Konferencja Let’s PLAY! - Podsumowanie wydarzenia

Cóż to było za wydarzenie!

Dwudniowa konferencja była miejscem do dyskusji na temat wprowadzania elementów Game Based Learning oraz Grywalizacji do polskiej edukacji. Grono zaproszonych prelegentów było wybitne, a uczestnicy konferencji nie zawiedli jeśli chodzi o frekwencję, merytoryczną dyskusję oraz liczbę ciekawych inspiracji (co widać dokładnie na grafice po lewej stronie!).

Konferencja obfitowała w liczne wykłady, na których uczestnicy mieli okazję posłuchać, m.in. o tym, jaki wpływ mają gry na rozwój dzieci i młodzieży, jak wykorzystywać gry w procesie uczenia się, gdzie szukać pomysłów na prowadzenie zajęć lekcyjnych itp. Nie zabrakło również części warsztatowej! Uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w 1 z 8 proponowanych warsztatów. Tematyka warsztatów była bardzo zróżnicowana: od warsztatu z tworzenia gier planszowych, poprzez gry terenowe, aż do wykorzystywania aplikacji i gier wideo w procesie edukacji. Ciężko jednak podzielić obie te części (część wykładową i warsztatową) na mniej lub bardziej praktyczną, ponieważ obie były bardziej praktyczne! Można się o tym przekonać oglądając poszczególne wystąpienia (KLIK)

Opinie uczestników

Prelegenci i tematyka wystąpień

Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniami prelegentów i materiałami pokonferencyjnymi

Organizator i Partnerzy

Organizator konferencji - NODN Progresfera

W Progresferze Od ponad 10 lat pracujemy na rzecz edukacji i wierzymy,
że wspólnymi siłami możemy ją oddolnie zmieniać na lepsze. Szkolimy nauczycieli i pokazujemy im proste i skuteczne pomysły i rozwiązania. Prowadzimy platformę szkoleniową, na której, wraz z naszymi wspaniałymi trenerkami, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Szukamy też możliwości, aby urzeczywistniać większe projekty, takie jak Projekt Let’s PLAY! Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja.

Kluczową osobą zaangażowaną w projekt jest Robin Isfold Munkvold, profesor nadzwyczajny w dziedzinie technologii informatycznych. Robin od 15 lat uczy i prowadzi badania w dziedzinie technologii informatycznych, rozwoju oprogramowania i gier cyfrowych. Opublikował wiele międzynarodowych artykułów na ten temat i był kierownikiem projektów związanych z grami i nauką. Robin jest częścią grupy zarządzającej Centre for Excellent IT-education, zarządzającej i prowadzącej badania na tematy związane ze szkolnictwem wyższym, technologiami informatycznymi i jakością środowiska uczenia się.

nord-university_logo_201809041200251

Partner - Uniwersystet NORD

Nord University zajmuje się tworzeniem programów edukacyjnych i badań ze szczególnym naciskiem na (między innymi) edukację. Współpracuje z partnerami międzynarodowymi, np. Rosja, Ukraina i Słowacja. Zaangażowany w projekt Wydział Nauk Społecznych jest jednym z największych norweskich ośrodków edukacji i badań w swojej dziedzinie. Badania prowadzone przez Wydział mają między innymi formę projektów stosowanych i interdyscyplinarnych. 

eduexpert

Partner - Eduexpert

Eduexpert realizuje projekty edukacyjne i szkoleniowe od 2010. Firma wyspecjalizowała się w produkcji edukacyjnych materiałów cyfrowych o wysokiej jakości, jak filmy, animacje, programy. Firma realizuje z sukcesem projekty finansowane z UE, funduszy norweskich, jak i na zlecenie MEN. Zespół firmy składa się z szerokiego grona różnorodnych ekspertów współpracujących w zakresie tworzenia nowoczesnych e-materiałów wykorzystywanych przez młodzież i dorosłych.

Strefa Expo

Jak na profesjonalną konferencję przystało, mieliśmy również swoją strefę Expo. Podczas przerw pomiędzy wykładami, uczestnicy mieli okazję porozmawiać z wystawcami oraz skorzystać z wielu darmowych benefitów, np. e-booków, aplikacji, gier itp.

Bądź na bieżąco z projektem!

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Będziemy Cię informować o naszych nowych webinarach i innych okazjach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem