Cóż to było za wydarzenie!
Dwudniowa konferencja była miejscem do dyskusji na temat wprowadzania elementów Game Based Learning oraz Grywalizacji do polskiej edukacji. Grono zaproszonych prelegentów było wybitne, a uczestnicy konferencji nie zawiedli jeśli chodzi o frekwencję, merytoryczną dyskusję oraz liczbę ciekawych inspiracji (co widać dokładnie na grafice po lewej stronie!).
Konferencja obfitowała w liczne wykłady, na których uczestnicy mieli okazję posłuchać, m.in. o tym, jaki wpływ mają gry na rozwój dzieci i młodzieży, jak wykorzystywać gry w procesie uczenia się, gdzie szukać pomysłów na prowadzenie zajęć lekcyjnych itp. Nie zabrakło również części warsztatowej! Uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w 1 z 8 proponowanych warsztatów. Tematyka warsztatów była bardzo zróżnicowana: od warsztatu z tworzenia gier planszowych, poprzez gry terenowe, aż do wykorzystywania aplikacji i gier wideo w procesie edukacji. Ciężko jednak podzielić obie te części (część wykładową i warsztatową) na mniej lub bardziej praktyczną, ponieważ obie były bardziej praktyczne! Można się o tym przekonać oglądając poszczególne wystąpienia (KLIK)
W Progresferze Od ponad 10 lat pracujemy na rzecz edukacji i wierzymy,
że wspólnymi siłami możemy ją oddolnie zmieniać na lepsze. Szkolimy nauczycieli i pokazujemy im proste i skuteczne pomysły i rozwiązania. Prowadzimy platformę szkoleniową, na której, wraz z naszymi wspaniałymi trenerkami, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Szukamy też możliwości, aby urzeczywistniać większe projekty, takie jak Projekt Let’s PLAY! Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja.
Kluczową osobą zaangażowaną w projekt jest Robin Isfold Munkvold, profesor nadzwyczajny w dziedzinie technologii informatycznych. Robin od 15 lat uczy i prowadzi badania w dziedzinie technologii informatycznych, rozwoju oprogramowania i gier cyfrowych. Opublikował wiele międzynarodowych artykułów na ten temat i był kierownikiem projektów związanych z grami i nauką. Robin jest częścią grupy zarządzającej Centre for Excellent IT-education, zarządzającej i prowadzącej badania na tematy związane ze szkolnictwem wyższym, technologiami informatycznymi i jakością środowiska uczenia się.
Nord University zajmuje się tworzeniem programów edukacyjnych i badań ze szczególnym naciskiem na (między innymi) edukację. Współpracuje z partnerami międzynarodowymi, np. Rosja, Ukraina i Słowacja. Zaangażowany w projekt Wydział Nauk Społecznych jest jednym z największych norweskich ośrodków edukacji i badań w swojej dziedzinie. Badania prowadzone przez Wydział mają między innymi formę projektów stosowanych i interdyscyplinarnych.
Eduexpert realizuje projekty edukacyjne i szkoleniowe od 2010. Firma wyspecjalizowała się w produkcji edukacyjnych materiałów cyfrowych o wysokiej jakości, jak filmy, animacje, programy. Firma realizuje z sukcesem projekty finansowane z UE, funduszy norweskich, jak i na zlecenie MEN. Zespół firmy składa się z szerokiego grona różnorodnych ekspertów współpracujących w zakresie tworzenia nowoczesnych e-materiałów wykorzystywanych przez młodzież i dorosłych.
Jak na profesjonalną konferencję przystało, mieliśmy również swoją strefę Expo. Podczas przerw pomiędzy wykładami, uczestnicy mieli okazję porozmawiać z wystawcami oraz skorzystać z wielu darmowych benefitów, np. e-booków, aplikacji, gier itp.
Dla kursantów
Dokumenty i informacje
Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!
Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.
© Copyright 2024 NODN Progresfera
Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!
Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.