Udany start w przyszłość – pomysłowa edukacja wczesnoszkolna // ścieżka edukacyjna

Ścieżka doskonalenia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Koszt rocznego dostępu do ścieżki edukacyjnej: Original price was: 405.00 zł.Current price is: 299.00 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 299.00

Idę do 1 klasy – jakie to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka! A my nauczyciele wiemy, jak niezwykle istotna dla całej jego przyszłości jest dobrze poprowadzona edukacja wczesnoszkolna.

W klasach 1-3 uczniowie mają zdobyć mnóstwo niezwykle ważnych umiejętności, które pozwolą im kontynuować z powodzeniem dalszą naukę. Jednocześnie nadal są to przede wszystkim dzieci – często z nadmiarem energii, niezwykłą ciekawością, czasem – z odrobiną lęku czy nieśmiałości.

Patrząc na zakres treści edukacyjnych oraz na potrzeby dzieci w tym wieku możemy stwierdzić jedno – jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej musisz być niezwykle wszechstronna! Zobacz, jak możesz sobie ułatwić to zadanie! Skorzystaj z pomysłów, narzędzi, innowacji i zadbaj o najlepszy start w przyszłość swoich uczniów!

Jak zorganizowana jest ścieżka doskonalenia:

Zajęcia matematyczne w klasach 1-3 SP mają wyjątkowe znaczenie – wtedy bowiem dzieci “zdecydują”, czy matematykę polubią czy też nie. Pokaż swoim uczniom, że matematyka to okazja do świetnej zabawy. Na kursie poznasz gry i zabawy matematyczne, które pomogą Ci zapalić dzieci do królowej nauk!

W szkole możemy spotkać dzieci, które przejawiają zachowania agresywne w stosunku do swoich rówieśników, nauczycieli, czy rodziców. Na szkoleniu pokazujemy szereg technik przydatnych w reagowaniu na przejawy agresji, w tym technik paradoksalnych. Prezentujemy również zabawy rozwijające empatię i inteligencję emocjonalną.

“AKCJA – OPERACJA!” to propozycja na realizację kilkudniowego projektu w edukacji wczesnoszkolnej, który wprowadzi uczniów w tajniki zawodów medycznych. Na szkoleniu otrzymasz gotowe materiały i pomoce dydaktyczne do wydruku, listę przyborów, które warto pozyskać współpracując z rodzicami, inspirujące fotografie i solidną dawkę motywacji do działania!

“Na tropie edukacji skandynawskiej” to wyjątkowe szkolenie, które będzie drogowskazem w drodze do wprowadzenia prostych zmian! Dzięki naszym rozwiązaniom możliwym do wdrożenia w Twojej placówce przekonasz się, że zmiana nie wymaga rewolucji. Na naszym szkoleniu poznasz szereg metod, sposobów i inspiracji, dzięki którym będziesz wiedzieć JAK zastosować skandynawskie rozwiązania w polskiej edukacji.

Doskonale wiesz, jak bardzo dzieci w klasach 1-3 potrzebują ruchu, szczególnie w formie przerywników zajęć. Przez różnorodne zabawy i ćwiczenia, zobaczysz jak angażować swoich podopiecznych i rozwijać ich umiejętności motoryczne w trosce o harmonijny rozwój.

Jako nauczyciel/nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej na pewno poszukujesz sposobów na skuteczne wypracowywanie zasad grupowych. Podczas szkolenia przedstawimy Ci narzędzie ułatwiające pracę na lekcji, dzięki któremu zmotywujesz swoich uczniów, a przy tym poznasz sprawdzoną metodę pracy z klasą!

Pamiętacie słowa wypowiedziane przez Kena Robinsona podczas jego najsłynniejszego wystąpienia w 2006 roku? „Edukacja ma nas rzekomo przenieść w przyszłość, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć“. I właśnie dlatego musimy porzucić schemat szkoły, która działa od pokoleń tak samo. Poznasz praktyczne pomysły, pokazujących jak znaleźć przestrzeń na kreatywność uczniów o różnych zainteresowaniach i predyspozycjach – czyli jak wyjść poza utarte schematy twórczości.

ścieżka edukacyjna progresfery: nowa wiedza, kompetencje i materiały!

Wiedza i kompetencje, które zdobędziesz dzięki kursom w ramach ścieżki doskonalenia:

Przykładowe materiały i pomoce, które otrzymasz w ramach ścieżki doskonalenia:

Ścieżka idealna dla każdej osoby, która pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej!