Back

Bezpłatne gry dla wszystkich poziomów edukacji 😍
Chcesz je poznać? Zapisz się na webinary!

(opisy gier i opcję zapisu znajdziesz poniżej)

Co się stanie, jeśli połączymy innowacyjne podejście do nauczania z uwzględnianiem motywacji flow u uczniów? Otrzymamy zgraną edukację 

A jak najprościej dość do zgranej edukacji? Grając!

W ramach naszego Projekt Let’s PLAY! Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja nauczycielki i nauczyciele, pracujący w 3 zespołach stworzyli dla Was 3 niesamowite gry. Gry gotowe do użycia na lekcji. Są one i edukacyjne i też bardzo grywalne – możecie więc przeprowadzić lekcję, na której będziecie się doskonale bawić a uczniowie będą się, niemal mimowolnie, uczyć. Jeśli macie chęć możecie też pograć w domu ze swoją rodziną. 

Zapraszamy Was do zapisania się na webinary, na których twórczynie i twórcy pokażą Wam swoje gry i nauczą Was jak ich używać na lekcji. Każdą z gier będziecie mogli od razu pobrać i korzystać z niej już kolejnego dnia. 

NAGRODY! NAGRODY! NAGRODY!

Wśród osób obecnych na webinarach rozlosujemy 20 zestawów gry. Każdy zestaw to 5 pudełek z profesjonalnie wydrukowanymi grami. Gry będą też oczywiście dostępne dla każdego do samodzielnego wydruku. My wyślemy 20 zestawów pudełkowych z oryginalnymi grami.

Zapraszamy do zapoznania się z opisami gier i zapisania się na webinary
(można zapisać się na każdy z nich). 

Gra: Dzyń! Dzyń! Podano do stołu!

Czy chcecie poczuć się jak prawdziwi szefowie kuchni? Zbierać produkty, kupować potrzebny sprzęt i serwować zdrowe potrawy? Jeżeli tak, to ta gra jest dla Was! 

Kto zostanie najlepszym kucharzem? Kto zdobędzie tytuł szefa kuchni? Kto wykaże się przy tym najlepszą strategią? 

W grze spotkacie między innymi ciocie: Grażynę i Różę, poznacie babcię Marzenę i dziadka Kazimierza. Z pewnością przypadną Wam do gustu przepisy wujka Huberta i Michaliny. 

Dowiecie się, co można zrobić z brzoskwiń, rzeżuchy i jak wykorzystać prażony słonecznik.  

Logiczne i strategiczne myślenie

Umiejętności
ortograficzne

Dodawanie w zakresie
0-100

Umiejętności przeliczania jednostek

Dzyń! Dzyń! Podano do stołu! to gra stworzona przez nauczycielki klas edukacji wczesnoszkolnej do wykorzystania podczas zajęć edukacyjnych i podczas rodzinnego czasu ucznia. To gra dla KAŻDEGO. Jest to gra i edukacyjna, i strategiczna doskonaląca między innymi: 

Zapisz się na webinar

Data webinaru: 22.06.2022, 17.00 – 18.00

prowadzące: Magdalena Bogumił, Elżbieta Kmita i Aleksandra Kaczmarska (współautorki gry)

Wśród osób obecnych na webinarze rozlosujemy 20 zestawów gry Dzyń! Dzyń! Podano do stołu! (każdy zestaw to 5 pudełek z profesjonalnie wydrukowanymi grami). Gry będą też oczywiście dostępne dla każdego do samodzielnego wydruku. My wyślemy 20 zestawów pudełkowych z oryginalnymi grami.

 

Tutaj wpisz swoje dane:

Gra: WILD FREAK FARM

Jest to wieloosobowa, rywalizacyjna, strategiczna gra karciana, którą można wykorzystać na lekcji, na przerwie., podczas „luźnych” zajęć.

Gracze wcielają się w rolę specjalistów, a każdy z nich zarządza swoją farmą. Celem gry jest zbudowanie unikalnej farmy z zebranych w określonej ilości kart zwierząt z różnych gromad (ssaków, ptaków, gadów, płazów i ryb).

Wydaje się proste, nic bardziej mylnego. To nie jest zwykła gra karciana, w której wystarczy wylosować odpowiednie karty. Czasem trzeba coś poświęcić na początku gry, aby zyskać dużo więcej na koniec.

Różnorodność rozgrywek oraz balans pomiędzy losowością a decyzyjnością graczy wpływa na grywalność. Przy okazji rozgrywki gracze mają możliwość przyswojenia cennych informacji dotyczących świata zwierząt.

Wiedza
przyrodnicza

Umiejętności
czytania

Strategiczne
myślenie

Rozwiązywanie
zagadek

Poprzez grę dzieci w łatwy sposób mogą nauczyć się strategicznego myślenia, planowania, ćwiczą umiejętność czytania, poszerzają wiedzę przyrodniczą o zwierzętach, rozwijają zaciekawienie przyrodą. Grę warto wykorzystać na lekcjach przyrody, biologii, geografii, ale również matematyki, czy zajęciach świetlicowych.

Zapisz się na webinar

Data webinaru: 21.06.2022, 18.00 – 19.00

prowadzący: Monika Hrcyk, Paulina Korwek, Mariusz Jagodziński (współautorzy gry)

Wśród osób obecnych na webinarze rozlosujemy 20 zestawów gry Wild Freak Farm (każdy zestaw to 5 pudełek z profesjonalnie wydrukowanymi grami). Gry będą też oczywiście dostępne dla każdego do samodzielnego wydruku. My wyślemy 20 zestawów pudełkowych z oryginalnymi grami.

Tutaj wpisz swoje dane:

Gra: Matlajf

Do czego mi się to przyda w życiu? Po co mam to robić? A gdyby tak, przez wciągającą rozgrywkę uświadomić uczniowi, że obliczenia i wzory, z którymi ma do czynienia na lekcjach matematyki mają odniesienie do rzeczywistości, która go otacza?

Nasza gra planszowa stawia graczy w obliczu różnych problemów praktycznych, których rozwiązanie możliwe jest dzięki zastosowaniu matematyki. Współpraca w zespołach oraz system pomocy, ale też wzajemna rywalizacja i zadania ruchowe czynią grę atrakcyjną i powodują, że rozwiązywanie zadań matematycznych nabiera nowego wymiaru. 

Gra “Matlajf” jest przeznaczona dla uczniów szkół średnich, można z niej korzystać na lekcjach matematyki. 

Rywalizacja i zadania ruchowe

Rozwiązywanie zadań matematycznych

Logiczne i strategiczne myślenie

Współpraca
w zespołach

Zapisz się na webinar

Data webinaru: 22.06.2022, 18.30 – 19.30

prowadząca: Iwona Kamper (współautorka gry)

Wśród osób obecnych na webinarze rozlosujemy 20 zestawów gry Matlajf (każdy zestaw to 5 pudełek z profesjonalnie wydrukowanymi grami). Gry będą też oczywiście dostępne dla każdego do samodzielnego wydruku. My wyślemy 20 zestawów pudełkowych z oryginalnymi grami.

Tutaj wpisz swoje dane:

Przeczytaj więcej o projekcie Projekt Let’s PLAY!
Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja:

Interesujesz się grywalizacją i Game Based Learning? Poznaj sposoby pracy
z grami w edukacji! Sprawdź  nagrania nagraniami wystąpień z konferencji

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Będziemy Cię informować o naszych nowych webinarach i innych okazjach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem