Ostatnie zmiany ustawy Prawo oświatowe skutkują koniecznością wdrożenia zmian szkolnych statutów. Jeżeli statut szkoły podstawowej nie był zmieniany od roku 2017 to tym bardziej należy przyjrzeć się naszemu dokumentowi wewnątrzszkolnemu co do jego merytorycznej zawartości.

Przepisy prawa oświatowego zmieniają się niezwykle często. Starsze przepisy zostają uchylone a nowe rozwiązania wdrożone. Takim przykładem jest przede wszystkim ustawa z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.Dla statutów szkół jest to niezwykle ważny przepis, ponieważ określa ich zawartość.

Ostatnie zmiany cytowanej wcześniej ustawy skutkują koniecznością wdrożenia kolejnych zmian szkolnych statutów, a jeżeli statut szkoły podstawowej nie był zmieniany od roku 2017 to tym bardziej należy przyjrzeć się naszemu dokumentowi wewnątrzszkolnemu co do jego merytorycznej zawartości.

Dlatego zapraszamy Państwa Dyrektorów, Wicedyrektorów i zainteresowanych nauczycieli szkół podstawowych na kurs „Nowelizacja statutu szkoły podstawowej w świetle zmian prawnych od 1 września 2022 r.”

Kurs prowadzi ekspert, który w swojej karierze zawodowej skonsultował kilkaset statutów szkół. Przekazana wiedza będzie oparta o jego rozległe doświadczenie pracy ze szkołami i najczęściej pojawiające się zapytania.

Skąd taka cena, chociaż zazwyczaj szkolenia z prawa są zazwyczaj dużo droższe? Powód jest bardzo prosty – uważamy, że znajomość prawa chroni i wspiera szkoły i że powinna być dla nich dostępna w akceptowalnej cenie. Dajemy więc wysoką jakość za kwotę, na którą możecie sobie pozwolić bez nadwyrężania szkolnego budżetu. A dzięki temu zachowacie środki na inne, równie ważne kursy.

• Podstawy prawne nowelizacji statutu – konkretnie ze szczegółowym wskazaniem przepisów.
  • Piszemy statut szkoły podstawowej zgodnie z zasadami techniki prawodawczej.
  • Propozycja szczegółowej konstrukcji statutu szkoły podstawowej – wybrane treści zapisów.
  • Statut szkoły podstawowej aktualny od 1 września 2022 r. – wzory dokumentów – uchwał rady szkoły, rady pedagogicznej.

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. W kursie “Nowelizacja statutu szkoły podstawowej w świetle zmian prawnych od 1 września 2022 roku”  pobierzesz:

TRENER Leszek Zaleśny

Ekspert w zakresie prawa oświatowego i specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, współpracujący z jednostkami samorządu terytorialnego, kuratoriami oświaty i ministerstwem właściwym do spraw oświaty i wychowania w sprawach nadzoru pedagogicznego, doskonalenia dyrektorów i nauczycieli. Autor lub współautor ponad 30 pozycji książkowych i szeregu artykułów poświęconych zmianom w prawie oświatowym, autor wielu porad (aktualnie opublikowanych ponad 900) dla Portalu Oświatowego. Wykładowca prawa oświatowego w szkołach wyższych i placówkach doskonalenia nauczycieli, wieloletni starszy wizytator kuratorium oświaty, nauczyciel konsultant i wicedyrektor placówki doskonalenia nauczycieli.

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary z zakresu prawa oświatowego: