Witaj w gronie Nauczycieli Jutra!

Jak wybrnąć i nie zabrnąć? Egzaminy klasyfikacyjne uczniów w edukacji domowej

Webinar na żywo: 04.03.24, 18.00 - 20.00

Pracujesz w publicznej szkole i masz w klasie uczniów w edukacji domowej? To właśnie Ty musisz przygotować dla nich egzaminy roczne? Egzaminy klasyfikacyjne uczniów w edukacji domowej budzą najwięcej obaw i emocji. Trudno się dziwić – z jednej strony nie widzimy ucznia i jego pracy przez cały rok, z drugiej zaś mamy zatwierdzić, że opanował materiał. Podczas szkolenia powiemy Ci co prawo mówi, a o czym milczy, opowiemy o dobrych praktykach w egzaminowaniu uczniów, pokażemy jak sprawnie przygotować sensowny, ciekawy arkusz egzaminacyjny.

Koszt udziału w webinarze i rocznego dostępu do kursu: 67.00

– Jak je więc przygotować?

– Co musi być w takim egzaminie?

– Czy on wygląda jak egzamin ósmoklasisty albo matura?

– Jak poradzić sobie z egzaminem rocznym dla ośmiolatka, a jak dla czternastolatka?

– I wreszcie – jak to zrobić, żeby nie poświęcać na to mnóstwa swojego czasu?

Na te i inne pytania odpowie ekspertka w zakresie edukacji domowej – nauczycielka od lat pracująca w szkole niepublicznej, współautorka podręcznika dla dyrektorów i nauczycieli „Jak nie zabłądzić w domu” i członkini zespołu projektu pod tym samym tytułem. Podczas szkolenia powie Ci co prawo mówi, a o czym milczy, opowie o dobrych praktykach w egzaminowaniu uczniów, pokaże jak sprawnie przygotować sensowny, ciekawy arkusz egzaminacyjny.

Na szkoleniu będzie porcja wiedzy i wskazówek, czas na przygotowanie bazy pod swój egzamin, okazja do zbudowania przykładowych zadań z własnego przedmiotu. I oczywiście czas na pytania i odpowiedzi. Innymi słowy dowiesz się jak sensownie zaplanować egzamin, aby nie utonąć na długie godziny oraz mieć spokój ducha, że wiedza jest sprawdzona w sposób należyty.

Organizacja szkolenia:

• Regulacje prawne, które zobowiązują nauczycieli do konkretnych działań.
  • Czego w prawie nie ma?
  • Jak układać kalendarz działań w szkole, w której jest uczeń edukacji domowej
  • Zagadnienia egzaminacyjne – jak je przygotować i jak przedstawić uczniowi
  • Konsultacje dla ucznia w ciągu roku szkolnego
  • Co warto wiedzieć o uczniu przed egzaminem i dlaczego
  • Jak dobrze ułożyć współpracę w zespole nauczycieli wyznaczonych do egzaminowania
  • Konstrukcja arkusza egzaminacyjnego
  • Ciekawe zadania do arkusza – zestaw przykładów
  • Baza pomysłów z praktyki – przygotowanie arkusza na przykładzie j. polskiego i historii
  • Ewaluacja wyników egzaminu
  • Jak układać arkusz, by nie nadwyrężać ani siebie ani ucznia

Z Progresferą otrzymujesz Obszerne materiały w PDF

W każdym z naszych kursów zamieszczamy obszerne materiały przygotowane przez osobę prowadzącą szkolenie. Trenerka prowadząca szkolenie “Jak wybrnąć i nie zabrnąć? Egzaminy klasyfikacyjne uczniów w edukacji domowej” dostarczy Wam:

Tutaj możesz zobaczyć przykładową listę materiałów z jednego z naszych kursów:

Webinar na żywo odbędzie się: 04.03, 18.00 - 20.00

Kurs Prowadzi Magdalena Wojtaś

Socjolożka z wykształcenia, edukatorka i trenerka z zamiłowania. Od ośmiu lat pracuje w Wolnej Szkole Ursynów w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z języka polskiego i historii oraz tutoring z uczniami od 3 do 8 klasy. Współtworzy, analizuje, modyfikuje proces edukacyjny szukając najlepszych rozwiązań dla uczniów, nauczycieli i rodzin. Specjalizuje się w dostosowaniu sposobów uczenia się i nauczania do indywidualnych potrzeb i preferencji oraz w metodach nauczania opartych na działaniu. Prowadzi nieustannie szkolący się zespół edukatorów.  Współautorka podręcznika dla dyrektorów i nauczycieli „Jak nie zabłądzić w domu” i członkini zespołu projektu pod tym samym tytułem.

Spodobają Ci się także inne Szkolenia Kursy Webinary z efektywnego nauczania oraz egzaminów: