Szczegóły kursu
- Części 11
- Quizy 0
- Czas trwania 365 dni
- Poziom umiejętności Wszystkie poziomy
- Język Język angielski
- Studenci 48
- Oceny Tak
Nauczanie zdalne pozwoliło każdemu z nas wyjść z utartej rutyny. Jedni czuli się w nauczaniu zdalnym „jak ryba w wodzie”, inni przeżywali dramaty. Do czasu pandemii w szkołach rządzili ekstrawertycy, wszędzie było ich widać – w samorządzie klasowym, dyskusjach, liderowaniu w grupie. Uczniowie – zdystansowani obserwatorzy – funkcjonowali na obrzeżu grupy. „Cierpienie” introwertyka zaczynało się wtedy, kiedy entuzjastyczny nauczyciel ekstrawertyk, postanowił go uszczęśliwić – czytaj „przerobić na ekstrawertyka”, ponieważ świat ceni i promuje ekstrawertyzm. Pandemia ukazała ogromny potencjał introwertyków, którym nauczanie zdalne stworzyło idealne warunki do rozwoju.
Zapraszamy Państwa na kurs, w czasie którego poznamy wewnętrzny świat introwertyka oraz sposoby pracy z nim, tak aby nie zmarnować potencjału introwertywnych uczniów.
Podczas kursu skoncentrujemy się na przedstawieniu uczestnikom konkretnych, praktycznych narzędzi, możliwych do zastosowania już kolejnego dnia. Omówienia teoretyczne skracamy do niezbędnego minimum, tak aby wykorzystać dostępny czas na praktykę, szukanie i dostarczanie konkretnych rozwiązań.
Pokolenie Z w szkole, urodzone w świecie pełnym ekranów i gadżetów potrzebuję wskazówek i wsparcia w rozwoju edukacyjnym i osobistym.
Rozwiązywanie problemów to jedna z kluczowych kompetencji przyszłości, dlatego tak ważne jest, aby rozwijać ją u uczniów.
Progresfera gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Naszym wolontariuszem jest postać nie byle jaka! Kim ona jest? Czytajcie dalej! skarbonka pikusia Nauczycielko, rodzicu! Wszyscy wiemy, jak poważne mogą być...
Praca nauczyciela podlega ocenie. Jednak przepisy dotyczące tak ważnego elementu pracy nauczyciela ulegają ciągłym zmianom. Mamy obecnie do czynienia z czwartą zmianą trybu ustalania oceny pracy nauczyciela od...
W myśl Analizy Transakcyjnej każdy z nas posiada 3 Stany Ja – Ja Rodzic, Ja Dorosły i Ja Dziecko. Stany Ja to jakby „odsłony naszej osobowości” – wzorce myślenia,...
Na naszej witrynie korzystamy z plików cookies. Robimy to w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz do korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem