Back

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Uczymy współpracy i myślenia! – Cooperative learning i krytyczne myślenie na lekcjach

Jeśli czujesz, że twoje lekcje stały się powtarzalne i brakuje w nich tej „iskry”, która zapali Twoich uczniów do działania i masz świadomość, że musisz coś zmienić, bo nie chcesz być tylko wykładowcą, który wtłacza uczniom do głowy definicje, odmiany …

65.00 

WYCHOWAWCA POTRZEBNY OD ZARAZ! – Gotowy plan zajęć wychowawczych na 1 semestr

Na naszym kursie otrzymasz gotowy plan zajęć wychowawczych wraz z celami. Otrzymasz też gotowe karty pracy oraz scenariusze zajęć, które pokażą nowe możliwości pracy z uczniami.

65.00 

Razem czy osobno – 3 filary zintegrowanej klasy

Korzyści z integracji klasy są nie do przecenienia. Działania, które możemy podejmować, aby osiągnąć dobry efekt są bardzo różnorodne. Od zabaw czysto integracyjnych, poprzez integrację przy okazji nauczania aż do budowania wspólnej tożsamości i integrowania przy innych okazjach. Na naszym kursie pokazujemy konkretne metody pracy.

65.00 

3, 2, 1… Skoncentruj się! Proste pomysły na nietypowe zabawy i ćwiczenia wspomagające koncentrację uwagi

Poznaj sprawdzone pomysły na ćwiczenia wspomagające koncentrację: indywidualne, w parach i zespołowe, które wykorzystasz jako tzw. zabawy na rozgrzewkę, przerywniki zajęć lub elementy zajęć gimnastycznych. Dzięki nim wyjdziesz naprzeciw potrzebom dzieci i zapewnisz im lepsze warunki do rozwoju.

65.00 

Roszczeniowa postawa rodzica. Łatwe techniki na trudne sytuacje.

Kurs, na którym pokazujemy i ćwiczymy techniki przydatne w relacjach z rodzicami, którzy są bardziej wymagający - naciskają, żądają, manipulują, nie chcą ustąpić. Pokazujemy jak konkretnie reagować, aby ochronić i siebie i relację z rodzicem. Uczymy, jak zadbać o siebie jednocześnie dbając o relację.

65.00 
Sale!

Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce… Budowanie motywacji i zaangażowania uczniów

Kurs e-learningowy, na którym dowiesz się jak wzbudzać i wzmacniać motywację uczniów. Budowanie poczucia własnej skuteczności, flow przy nauce, budowanie motywacji indywidualnej/grupowej.

54.00 

Dyscyplina w klasie. Nauczanie zamiast przepychania – sposób na przyjazne granice (szkolenie 2-stopniowe)

2-stopniowy kurs e-learningowy. W części pierwszej przedstawimy techniki i sposoby takiej pracy z klasą, aby uczniowie nie mieli pomysłów na przeszkadzanie. W drugiej zaś, konkretne strategie reagowania, kiedy jednak będą to robić - zarówno w formie zabaw, jak i wyciągania konsekwencji, których katalog prezentujemy na szkoleniu.

119.00 

Agresja i przemoc w szkole: profilaktyka i reagowanie

Potrzeba bezpieczeństwa stoi na piedestale potrzeb nie tylko u osób dorosłych, ale i dzieci. Szkoła z reguły wydaje się być miejscem niezagrażającym, a jednak przemoc w szkole jest zjawiskiem stale rosnącym. Ten problem nie może być bagatelizowany! A wręcz przeciwnie, powinno edukować się uczniów w zakresie wyrażania swoich emocji, tak aby nie szkodzili przy tym innym. Jak to zrobić? Na to i podobne pytania odpowiemy na naszym kursie. Zapraszamy!

65.00 

Supermoc czy superprzeszkoda? Style pracy uczniów w szkole i podczas egzaminów

Błędy wynikające ze zbyt szybkiego i pobieżnego czytania poleceń, z szukania "dziury w całym", nieumiejętność proszenia o pomoc - to edukacyjna codzienność. Co zrobić, aby sposób pracy nie przeszkadzał uczniom w osiągnięciu sukcesu, lecz stał się ich supermocą?

85.00 

Wykluczenie rówieśnicze boli naprawdę! Strategia pracy z uczniem i z całą klasą

Kurs e-learningowy stanowiący zbiór pomysłów i sprawdzonych rozwiązań w zakresie profilaktyki i walki ze zjawiskiem wykluczenia rówieśniczego. Wykluczenie i jego konsekwencje. Procedura działania. Zapisz się na kurs!

65.00 

Mowa nienawiści – pomysł na lekcję wychowawczą. Warsztat wychowawcy jutra

Opis cyklu pomysł na lekcję wychowawczą. Warsztat wychowawcy jutra Nauczyciele od lat zwracają uwagę na to, że szkoła w niewystarczającym stopniu przygotowuje uczniów na wyzwania, jakie przed nimi staną w przyszłości. Podstawa programowa jest przeładowana, a nauka nastawiona na pamięciowe przyswajanie wiadomości. …

65.00 

Zdolna bestia! Czyli wspólna nauka i praca z uczniem zdolnym.

Intelektualni giganci są dla nauczycieli wielkim wyzwaniem. Jak z nimi pracować? Jak takiego ucznia zintegrować z klasą.? Co zrobić, aby rozwinąć jego talent? Jak nim pokierować? A może też: czego ja się mogę od niego nauczyć? Czy czeka mnie przygoda w trakcie pracy z nim?

65.00 

ReputacJA online – pomysł na lekcję wychowawczą. Warsztat wychowawcy jutra

Nauczyciele doskonale zdają sobie sprawę, że pomysły ich uczniów na budowanie własnego wizerunku w sieci nie są zbyt konstruktywne. Chcesz przeprowadzić lekcję wychowawczą, dotyczącą budowania samoakceptacji i świadomego kreowania wizerunku online? – Zapraszamy na kurs!

65.00 

Plan W SAM RAZ – Praktyczny program wychowawczo-profilaktyczny

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, program wychowawczo-profilaktyczny należy opracować na podstawie wyników corocznej diagnozy potrzeb rozwojowych uczniów. Jak zrobić to efektywnie i z korzyścią dla wszystkich - uczniów, nauczycieli i rodziców? Dowiesz się na kursie, na którym swoim doświadczeniem z praktyki podzieli się wieloletnia pedagożka. Zróbmy razem praktyczny i spójny plan, który będzie Wam służyć i który będziecie mieli chęć realizować.

65.00 

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Będziemy Cię informować o naszych nowych webinarach i innych okazjach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem